Два Сонці в Сонячній системі – вчені пояснили, чому це неправда

«Надзвичайно дурна конспірологічна теорія»: у нашій системі може існувати два Сонця

Конспірологи вважають, що може існувати два Сонці © Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Насправді, зірки в нашій системі пораховані правильно.  

У мережі виникла ще одна конспірологічна теорія. Згідно з нею, у нашій планетній системі існує ще одне Сонце, яке ховається за нашим справжнім Сонцем, повідомляє IFLScience.

Теорію було опубліковано у Facebook-групі «Анонімні послідовники Нібіру». Як докази її прихильники наводять серпанок, який видно навколо Сонця. Насправді він є наслідком атмосферних процесів, відомих як «сонячні гало».

«Гало — це кільце чи світло, яке утворюється навколо Сонця чи Місяця, коли світло Сонця чи Місяця заломлюється від кристалів льоду, присутніх у тонкій завісі перистих хмар. Зазвичай гало виглядає як яскраве біле кільце, хоча іноді вона може мати колір», — пояснили в Національній метеорологічній службі США.

Якою б дурною теорія не здавалася, її послідовники знаходять і інші «докази». Так, у 2016 році астроном Пол Кокс вів пряму трансляцію проходження Меркурія Сонцем, коли на екрані з’явилася куля. Її поява була оптичною помилкою.

«Ви можете запитати себе: що це за велика кругла штука праворуч від Сонця? Ну, це наше друге Сонце. Я не знаю, чи ви знали, що в нас було друге Сонце. Але ось воно. Зазвичай воно приховано від очей. NASA та інші організації зазвичай приховують його від нас», — заявив Кокс.

Хоча це був жарт, прихильники теорії змови скористалися ним, щоб довести існування другого Сонця.

Якби у нас була друга зірка, це було б неможливо приховати. Астрономи вивчали орбіти планет протягом сотень років та побудували їх моделі. Помічено невеликі відхилення на їх орбітах, які були використані для виявлення інших планет, які впливають на їхні орбіти за допомогою своєї гравітації. Тому пропустити об’єкт розмірами з Сонце було б неможливо.

На відміну від Місяця, який приливно прив’язаний до Землі, Сонце обертається кожні 27 днів, тому ми можемо бачити всю його поверхню. Друге Сонце мало б обертатися навколо першого з правильною швидкістю для того, щоб його неможливо було розглянути із Землі. Але космічні апарати, відправлені у Сонячну систему, могли розглянути зірку з усіх боків і не побачили другого Сонця. Бо його нема.

Раніше телескоп-мисливець за екзопланетами TESS виявив першу планету, що вільно летить, або планету-вигнанку. Планета, ймовірно, менша за Землю, але не набагато.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *