Зміни клімату могли призвести до того, що перші люди вийшли з Африки

Перші люди могли вийти з Африки через зміни клімату – дослідження

© depositphotos/temis1964 Одним із кліматичних явищ, що могло вплинути на перших мігрантів, є азіатський мусон. Сьогодні цей сезонний зсув вітрів викликає проливні літні дощі, які живлять ліси та ферми по всій Азії.

Кілька сотень тисяч років тому Східна Азія була холоднішою і сухішою, ніж сьогодні, і це, ймовірно, утримувало багатьох африканських істот, у тому числі й перших людей, від проникнення в цей регіон. Однак відомо, що близько 100 тисяч років тому кочові представники нашого виду все-таки прийшли на цю територію. Згідно з новим дослідженням, роль зіграло посилення мусонів, завдяки яким клімат тут став теплішим, а рослинність – ряснішою, передає Science.

«Це не повна розгадка, але вона надає більше достовірності гіпотезі про те, що міграція людей відбувалася в тісному зв’язку з мінливістю клімату», — говорить Каустуб Тірумалай, палеокліматолог з Університету Арізони, який не брав участі в дослідженні.

У той же період, за даними дослідження, клімат у південно-східній Африці погіршився, що, можливо, спонукало людей шукати нове житло.

Археолог Мальтійського університету Х’ю Гроукатт, який не брав участі у дослідженні, високо оцінив роботу колег, але вважає, що вчені «надто спростили картину». Наприклад, якби клімат у південно-східній Африці погіршився, люди могли б поступово переміститися до інших частин цього континенту, а не обов’язково просуватися до Азії. Більш того, деякі з ранніх азіатських гомінінів, можливо, не були H. sapiens, а могли належати до інших гілок людського сімейства.

Навіть якщо близько 100 тисяч років тому представники нашого виду справді прямували по зволоженій мусонами стежці на схід від Африки, ці зелені умови, можливо, не забезпечили їм довгострокове виживання, оскільки генетичні та інші дані показують, що сучасні азіати походять переважно від людей, які залишили Африку 60 тисяч років тому. Що стосується ймовірних більш ранніх H. sapiens, додає Граукатт, «слоном в кімнаті є те, що ніхто не знає, що з ними трапилося».

У 2017 році вчені заявили, що перші люди з’явилися на Землі «випадково» і що це не пов’язано зі змінами клімату, як вважалося раніше.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *