Зір та виживання восьминогів опинилося в зоні ризику через кліматичну кризу

© Wu Yung-sen/My Modern Met Близько 70% роботи мозку восьминогів спрямовано на зір, який грає надважливу роль у їхньому виживанні.

Восьминоги через тепловий стрес можуть втратити до кінця століття зір і можливість виживати, якщо температура океану продовжить зростати такими ж темпами, як прогнозується, пише The Guardian з посиланням на результати дослідження, проведеного вченими австралійського Університету Аделаїди.

Вчені піддали восьминогів, що ще не народилися, і їхніх матерів впливу трьох різних температур океану: 19°C, 22°C (звичайна літня температура для нашого часу), і 25°C (прогноз температури на 2100 рік в умовах кліматичної кризи).

У восьминогів, яких піддали температурі 25°C, вироблялося значно менше білків, які відповідають за зір, ніж у восьминогів, що були під іншими температурами. Один із цих білків забезпечує прозорість та оптичну чистоту кришталика, а інший – регенерацію зорових пігментів у фоторецепторах очей.

Дослідження також показало, що більш високі температури пов’язані з вищою частотою невиношування потомства та вищою частотою передчасної смерті вагітних матерів.

Яйця не вилупилися у двох із трьох порід восьминогів, що перебували при температурі 25°C. За словами дослідників, це частково пояснюється смертю матерів, коли яйця були на ранніх стадіях розвитку.

У третього виводка, що перебував при цій температурі, вилупилося менше половини яєць. За словами вчених, мати цього виводку демонструвала «видимі ознаки стресу», які не спостерігалися у матерів, що були при нижчих температурах. Діти, що вижили, зазнали «величезного теплового стресу і навряд чи доживуть до дорослого віку», вважають вчені.

За даними Європейської служби моніторингу клімату, березень 2024 року став найспекотнішим в історії спостережень.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *