Вояджер 1 має проблеми з пам’яттю, з’ясували вчені NASA

NASA виявило причину збою у

© NASA У 46-річного космічного апарату почалися проблеми із пам’яттю.

Американське агентство NASA встановило причину збою у «Вояджері-1» – космічному апараті, який першим в історії людської науки вилетів за межі Сонячної системи (у 2012 році), і в 2023 році його повідомлення на Землю стали нерозбірливими, пише Forbes.

Проблему виявили у підсистемі польотних даних – комп’ютері, який спілкується з модулем телеметрії космічного апарату, щоб надсилати наукові та інженерні дані на Землю. Дані поверталися у нерозбірливому вигляді. Винуватцем виявився один чіп, що входить до складу FDS.

Довгі пошуки проблеми увінчалися успіхом завдяки «тичку», який NASA відправило у бік зонда в березні і який змусив «Вояджер-1» відправити сигнал у відповідь, пов’язаний із даними з пам’яті FDS.

«Використовуючи дані, команда підтвердила, що близько 3% пам’яті FDS пошкоджено, що не дозволяє комп’ютеру виконувати нормальні операції», – пояснили в NASA.

Агентство спілкується з космічним апаратом на відстані понад 15 мільярдів миль. Радіосигнал доходить до «Вояджера-1» за 22.5 години, і стільки ж часу потрібно для отримання відповіді.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *