Вирубування лісів 2023 — тропічні ліси вимагають більшого захисту з боку політики

У 2023 році ліси зникали зі швидкістю 10 футбольних полів на хвилину – дослідження

© unsplash/anniespratt Темпи знищення лісів трохи сповільнилися, але показник ще критично високий.

У 2023 році ліси зникали зі швидкістю 10 футбольних полів за хвилину, і хоча це наслідок не тільки вирубування лісів, уряди все одно роблять недостатньо, щоб зупинити надмірну вирубку лісів, пише Nature з посиланням на дослідження, проведене Інститутом світових ресурсів (WRI) та Мерілендським університетом.

Минулого року темпи знищення тропічних лісів сповільнилися, але світ все ще не досяг глобальної мети – покінчити зі знелісненням до 2030 року. Результати аналізу супутникових даних, опубліковані на цього тижня, свідчать про необхідність покращити захист тропічних лісів, щоб зберегти біорізноманіття та уповільнити зміну клімату.

У 2023 році з Землі зникло 3.7 мільйона гектарів первинних тропічних лісів, хоча втрати і скоротилися на 9% порівняно з 2022 роком.

За словами Мікаели Вайсе, директора Глобального лісового моніторингу Інституту світових ресурсів, скорочення переважно пов’язане зі зміною політичного керівництва в Бразилії, де втрати первинних лісів скоротилися на 36%, і Колумбії, де скорочення становило 49%. Однак дослідники виявили, що цей прогрес був значною мірою зведений нанівець збільшенням втрат тропічних первинних лісів у Болівії, Лаосі, Нікарагуа та Демократичній Республіці Конго.

Втрата деревного покриву з природних та антропогенних причин – як у штучних, так і в природних лісах – збільшилася на 24% з 2022 до 2023 року. Це глобальне зростання було повністю зумовлене п’ятикратним збільшенням втрат деревного покриву внаслідок пожеж у Канаді. В усьому світі втрати деревного покриву скоротилися на 4%.

Дослідники також сумніваються в тому, що світ досягне мети зупинити і звернути назад втрату лісів внаслідок діяльності людини, або знеліснення, до 2030 року. Цю мету було узгоджено у 2021 році понад 145 країнами та територіями, на території яких розташовано 90% усіх лісів світу.

Для досягнення мети необхідно скорочувати знеліснення як мінімум на 10% щороку, проте ми далекі від цього показника, каже еколог Долорс Арментерас із Національного університету Колумбії у Боготі. Вона наголошує, що для досягнення цієї мети буде потрібна сильніша політична воля, міжнародне співробітництво та фінансові стимули для збереження існуючих лісів.

Раніше на південному заході Англії вчені виявили найдавніший із коли-небудь знайдених на Землі скам’янілий ліс.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *