Вимирання людей — давні люди уникли вимирання через зміни клімату 900 тисяч років тому

тому давні люди змогли впоратися зі змінами клімату» title=»Уникли вимирання: 900 тисяч років тому давні люди змогли впоратися зі змінами клімату» />

Популяція людей могло вимерти 900 тисяч років тому © depositphotos/temis1964 У якийсь момент населення людей скоротилася до дуже малої кількості.

Близько 900 тисяч років тому давні люди майже вимерли. Нове дослідження геномів показало, що чисельність древніх людей скоротилася до популяції, що розмножується, розміром в 1300 особин, що поставило наш вид під загрозу зникнення. І в цей час відбулася масова міграція людей з Африки, повідомляє Science Alert.

Дослідження підтвердило попереднє датування скорочення чисельності населення і передбачає, що два явища були пов’язані спільним знаменником. На той час сталася подія, відома як перехід середнього плейстоцену. Клімат Землі зазнав критичних змін, які знищили багато видів.

Пересування людей з Африки до Європи та Азії, а також ними важко реконструювати. Свідчення, що є на даний момент, складаються з невеликої кількості кісток і кам’яних артефактів, датувати які дуже важко. Але дані свідчать, що міграція була не одиночною подією, а включала кілька хвиль пересувань ранніх гомінідів і предків сучасних людей.

Два дослідження, заснованих на різних типах аналізу, пов’язали міграцію людей із проблемою їхньої чисельності. Вчені з’ясували, що «пляшкове горло» популяції призвела до втрати генетичної різноманітності 900 тисяч років тому. У ході іншого дослідження вчені вивчили ранні археологічні пам’ятки з Євразії та датували «пляшкове горло» періодом 1,1 мільйона років тому.

Ця невідповідність ускладнює визначення кліматичного явища, яке могло викликати або принаймні сприяти тимчасовому зниженню чисельності населення, тому геологи Джованні Муттоні з Міланського університету та Денніс Кент з Колумбійського університету вирішили уточнити датування.

Для початку вчені повторно вивчили записи про місця проживання ранніх гомінід по всій Євразії і виявили групу регіонів, вік яких оцінюється в 900 тисяч років. Датування, яке показувало, що датування старшого «пляшкового горла», було двозначним.

Після цього вчені порівняли свої спостереження з даними про ізотопи кисню у морських відкладеннях. Вони вказують на те, був клімат теплішим чи холоднішим.

Геномні дані та датування місць проживання гомінід у сукупності дозволяють припустити, що виникнення «пляшкового горла» і міграція відбулися одночасно. Під час перехідного періоду середнього плейстоцену рівень світового океану впав, а Африка та Азія висохли, внаслідок чого з’явилася велика ділянка суші. Гомініди, які жили в Африці, зіткнулися з жахливими наслідками, які позбавили їх доступу до їжі та води. Але разом із падінням рівня моря стали доступні сухопутні шляхи до Євразії.

Вчені зазначають, що їхнє відкриття не означає, що гомініди не мігрували раніше. Але «пляшкове горло» у популяції предків Homo sapiens та їхня міграція були пов’язані з переворотом клімату 900 тисяч років тому.

Раніше вчені заявили, що неандертальці могли не бути окремим видом. За словами дослідників, можливо варто говорити про окрему форму людини.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *