Вілла імператора Августа – археологи знайшли недалеко від Везувію римську віллу — фото

Будинок імператора Августа: біля Везувію знайшли давню віллу

Вчені знайшли віллу, в якій міг жити імператор Август © Institute for Advanced Global Studies, University of Tokyo Віллу зруйнувало виверження 79 року нашої ери.

Археологи знайшли неподалік від вулкана Везувій руїни вілли під залишками іншої вілли, яка була побудована на місці першої багато років по тому. На думку вчених, більш давня споруда може бути будинком, у якому помер перший римський імператор Август, повідомляє Live Science.

Більш давня вілла була заселена до І століття нашої ери. Очевидно, вона була зруйнована внаслідок виверження Везувію у 79 році нашої ери. Пізнішу віллу збудували тут у ІІ столітті нашої ери.

Дослідники з Токійського університету працювали на цьому місці понад 20 років і тепер сподіваються, що подальші розкопки підтвердять, що рання вілла дійсно є місцем, де Август помер у 14 році нашої ери.

Археолог із Токійського університету Маріко Мурамацу заявила про те, що регіон розкопок відповідає місцю, описаному у працях римських істориків Тацита, Світлонія та Касія Діона, які записали, що Август помер у 14 році нашої ери на віллі своєї родини неподалік Ноли. Але точне розташування вілли невідоме.

Сучасне місто Нола знаходиться на відстані близько восьми кілометрів від археологічних розкопок Сомма Везувіана, на північних схилах Везувію.

Вілла ІІ століття була зруйнована виверженням Везувію у V столітті нашої ери, а її останки виявлено під час розкопок 1929 року. Тоді вже висунули припущення, що це можуть бути руїни вілли Августа, але відсутність фінансування не дала завершити розкопки.

У 2002 році команда Токійського університету та місцеві археологи розпочали роботу на цьому місці та виявили безліч гарних мармурових статуй та інших артефактів. Але дослідження археологічних шарів показали, що вони датуються періодом після виверження 79 року нашої ери.

Тепер археологам вдалося розкопати глибші шари, і вони виявили руїни старішої вілли. Вона була побудована до виверження вулкана і похована під шаром попелу та каміння, викинутого вулканом.

Дослідники знайшли велику кімнату, яка використовувалася як склад, і частину ванних кімнат раніше вілли. Команда Мурамацу планує отримати фінансування, щоби продовжити розкопки тут.

Вченим також вдалося встановити, що виверження 79-го року зруйнувало північний схил Везувію. Раніше передбачалося, що воно торкнулося переважно міст на півдні, такі як Помпеї.

Раніше вчені змогли прочитати одне зі слів, яке було написано на стародавньому свитку, що згорів у результаті виверження Везувію. Відкриття зробили у рамках конкурсу з розшифрування тексту, який у березні оголосили Університет Кентуккі та інвестори з Кремнієвої долини.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *