Веселка на екзопланеті WASP-76b — телескоп CHEOPS виявив схоже явище

За межами Сонячної системи виявлено явище, схоже на веселку

© unsplash.com/schmidy Явище помітили на екзопланеті WASP-76b.

Космічний телескоп Європейського космічного агентства під назвою «Хеопс» (CHEOPS), який шукає та вивчає планети за межами Сонячної системи, опублікував свіжу інформацію щодо екзопланети WASP-76b: за попередніми даними, апарат виявив там веселку. Якщо гіпотеза підтвердиться, це буде перше виявлення подібного явища за межами Сонячної системи, пише ScienceDaily з посиланням на Женевський університет.

Надгарячий гігант WASP-76b характеризується асиметрією між кількістю світла, що спостерігається на його східному та західному термінаторі (уявна лінія, що розділяє «денну» (освітлену зіркою) та нічну сторону).

Вважається, що ця особливість обумовлена «глорією» – яскравим явищем, схожим на веселку.

Глорії не раз спостерігали як на Землі, так і на Венері. Глорія виникає, коли світло відбивається від хмар, що складаються з ідеально однорідних крапель. У випадку із Землею краплі складаються з води, але природа цих крапель на WASP-76b поки залишається загадкою. Це може бути залізо, оскільки воно вже було виявлено у надзвичайно гарячій атмосфері планети. Виявлення цього явища на WASP-76b – перше свого роду поза нашою Сонячною системою.

Для цього явища потрібні специфічні умови. За словами вчених, атмосферні частинки мають бути майже ідеально сферичними, абсолютно однорідними та достатньо стабільними, щоб їх можна було спостерігати протягом тривалого часу. Ці краплі повинні бути безпосередньо освітлені зіркою-господаркою планети, а спостерігач – у цьому випадку CHEOPS – мав бути у правильному положенні.

Телескоп CHEOPS запустили у космос у грудні 2019 року, у лютому 2020 року ЄКА опублікувало його перший знімок.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *