Вашингтон та його сім’я стали предметом дослідження вчених шляхом аналізу ДНК

Вчені досліджують родовід Джорджа Вашингтона за ДНК родичів, викопаних із могил

© unsplash.com/ryanquintal Відновлення генетичних «профілів» є цінним як для історичної науки, так і для людей з прізвищем Вашингтон, які в майбутньому могли б перевірити свою причетність до сімейного дерева першого президента США.

Генетичний аналіз пролив світло на давню загадку, пов’язану з долею молодшого брата президента Джорджа Вашингтона Семюеля та його родичів. Двоє дітей Семюеля та їхня мати були нещодавно ідентифіковані за скелетними останками, знайденими у безіменних похованнях 1880-х років. Дослідження також дозволило отримати першу патрилінійну карту ДНК першого президента США, який не мав власних дітей, пише CNN.

Дослідники визначили ключові деталі родоводу за допомогою кількох видів аналізу ДНК, включно з новою технікою, яка аналізує десятки тисяч точок геномних даних, що називаються однонуклеотидними поліморфізмами, або SNPs, які являють собою варіації в генетичній послідовності, що зачіпають лише один нуклеотид, будівельний блок ДНК.

Ще одним ключовим компонентом стала ДНК живого нащадка Семюеля Вашингтона. Порівнявши недоторкану ДНК нащадка з багаторічною ДНК, що деградувала в кісткових фрагментах, вчені виявили підказки щодо давно забутих людей і зв’язків у родині Вашингтонів, повідомили дослідники в журналі iScience.

«Багато цих методів дозволило нам виявити зв’язки між невідомими людськими останками середини XIX століття і живим нащадком, який був віддалений від своїх предків на кілька поколінь», – каже старший автор дослідження Шарла Маршалл, молекулярний антрополог та заступник директора Лабораторії ідентифікації ДНК Міністерства оборони США та Системи медичних експертиз Збройних Сил США.

Ці методи також можуть допомогти ідентифікувати невідомі останки людей, які служили в армії, починаючи з Другої світової війни, йдеться у дослідженні.

Семюел Вашингтон, який був молодший за Джорджа на понад два роки, помер у 1781 році і був похований на цвинтарі у своєму маєтку Харевуд недалеко від Чарльз-Тауна, Західна Вірджинія. Згідно із записами, на цвинтарі Харевуд хоронили 20 членів родини Вашингтонів, включно із Семюелем Вашингтоном та двома його дружинами, їхніми дітьми, онуками, правнуками та іншими.

Але на відміну від Джорджа Вашингтона, який похований у чудовій мармуровій гробниці в Маунт-Верноні, штат Вірджинія, могила Семюеля була безіменною, ймовірно, щоб захистити її від грабіжників. На інших могилах також відсутні надгробки, що залишає сучасним історикам сумніви щодо того, хто де був похований.

У 1999 році дослідники розкопали п’ять безіменних могил у спробі знайти місце упокою Семюеля Вашингтона. З трьох поховань вони витягли дрібні кістки та зуби, але аналіз ДНК на той момент не дав результатів, оскільки зразки сильно зруйнувалися та були заражені бактеріями.

На щастя для авторів нового дослідження, з початку 2000-х років аналіз ДНК зробив великий крок вперед. Вони використовували техніку, яка оптимізувала вкорочені нитки пошкодженої ДНК із останків, що дозволило їм отримати необхідний генетичний матеріал. Спорідненість по материнській лінії була визначена за допомогою секвенування мітохондріальної ДНК, а спорідненість по батьківській лінії – за допомогою Y-хромосоми. Додаткові відомості були отримані з 95 тисяч SNPs – величезного обсягу даних, що стосуються аутосомної ДНК (не пов’язаної зі статевими хромосомами).

Генетичні дані спочатку встановили, що останки належать жінці та двом її синам; далі записи уточнили, що жінка була Люсіндою «Люсі» Пейн, а чоловіки – онуками Семюеля (і племінниками Джорджа): Джордж Стептоу Вашингтон-молодший і доктор Семюел Уолтер Вашингтон. ДНК живого нащадка виявилася ближчою до ДНК доктора Семюеля Уолтера Вашингтона.

За словами вчених, ці дані не лише дозволили встановити, що покійний лікар був прапрадідом живого Вашингтона, а й показали, які останки належать якому братові.

Встановлення особи

У 1882 році останки кількох людей були викопані з Харевуда і перенесені до могили при єпископальній церкві Сіону у Чарльз-Тауні. Серед них були Люсі Пейн та її сини. Але деякі з їхніх кісток лишилися; на момент розкопок 1999 року було незрозуміло, кому вони належать. Тепер, майже через 150 років, особистість цих останків нарешті встановлена.

Виявилося, що у живого нащадка Семюела Уолтера Вашингтона, нинішнього власника маєтку Харевуд, більше спільних ДНК із двома померлими братами, ніж очікували дослідники. Вони пояснили це редукцією предків – явищем, викликаним численними шлюбами між кузенами в сімейному дереві Вашингтонів.

За словами Маршалл, в результаті проведеного вченими аналізу отримано перший профіль Y-хромосомної ДНК Джорджа Вашингтона, оскільки живі та померлі чоловіки, матеріали яких використовували у дослідженні, «усі були прямими нащадками по батьковій лінії Августина Вашингтона, батька Джорджа Вашингтона». Цей профіль може прояснити генеалогічні зв’язки між людьми, які успадкували прізвище Вашингтон, але не впевнені у своїх родинних зв’язках, «щоб визначити, хто є родичем самого Джорджа Вашингтона за батьківською лінією», пишуть вчені.

Але незважаючи на те, що результати дослідження дають багато нових відомостей, питання, через яке 1999 року почалися розкопки, залишається відкритим: де похований брат Джорджа? За словами Маршалл, могила Семюела досі не виявлена, як і не ідентифіковано його останки – його місцезнаходження може бути втрачено назавжди.

«Пошуки могили Семюеля Вашингтона більше не ведуться. Можливо, його могила була ексгумована вже давно, і, можливо, її вже ніколи не знайдуть», – сказала Маршалл.

Раніше ми писали про те, що аналіз ДНК Бетховена не знайшов у нього особливих задатків у музиці: це дає надію багатьом людям на досягнення успіху в цьому мистецтві за великого бажання та зусиль.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *