Вакцинація проти коронавірусу — з’явилася нова вакцина

Вчені заявили про створення вакцини від штамів коронавірусу, про які ще навіть не відомо

© freepik.com Спеціалісти закликають до проактивної вакцинології.

Група вчених із Кембриджського, Оксфордського університетів та Каліфорнійського технологічного інституту заявила, що розробила універсальну вакцину, яка має потенціал захисту від усіх варіантів коронавірусу, навіть тих, які ще не з’явилися в анамнезі людства, передає The Guardian

Препарат виготовили шляхом приєднання нешкідливих білків різних коронавірусів до дрібних наночастинок, які зможуть активізувати захисні сили організму для боротьби з вірусами, якщо вони коли-небудь вторгнуться. 

Під час випробування на мишах вакцина викликала широку імунну відповідь на коронавіруси, включно з Sars-Cov-1 – патогеном, який спричинив спалах SARS у 2003 році – хоча білки цього вірусу не додавали до наночастинок вакцини. 

У медичних регуляторів немає процедур проактивної вакцинології, підкреслюють вчені і кажуть, що це варто змінювати. 

Якщо новий препарат визнають ефективним для людей, його можуть почати використовувати як бустер у вакцинації проти Covid.

Раніше повідомлялося, що COVID-19 у вагітних жінок здатен погіршувати імунітет їхніх майбутніх дітей.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *