В США вважають, що необхідно терміново об’єднуватися з Україною у напрямку кіберзахисту економіки 

Кіберзагрози які відбиває Україна, можуть спрямовуватись на США – експерт Держдепу

© depositphotos/IgorVetushko США та Україна підписали договір про обмін інформацією та співпрацю між НБУ та Мінфіном США

США та Україна уклали угоду, яку реалізовуватимуть Міністерство фінансів США та Національний банк України, щодо взаємодії та співробітництва у сфері кібербезпеки та стійкості української фінансової системи. В США вважають, що ті загрози, які наразі відбиває Україна, можуть бути спрямовані і на американську економіку, зазначає Тодд Конклін, заступник помічника держсекретаря США з питань кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури.

У коментарі який публікує Нацбанк, представник Держдепу наголошує на продовження співпраці між Україною та США у цьому напрямку та її поточному розвитку: «Ці постійні зусилля не лише зміцнюють кібербезпеку в Україні, але й дають змогу команді Міністерства фінансів США випереджати ризики для нашого власного сектору фінансових послуг. Загрози, з якими стикаються наші колеги в Києві, ймовірно, будуть спрямовані і на Сполучені Штати”.

У коментарі також зазначено, що Міністерство фінансів США та Національний банк України мають “потік інформації про нові загрози кібербезпеці”.

«Ми вдячні колегам з Міністерства фінансів Сполучених Штатів Америки за допомогу в підвищенні потенціалу кіберстійкості української фінансової системи, посиленні її спроможності в реагуванні на кіберінциденти…Особливо актуальним це питання є в умовах гібридної війни, яку вже третій рік РФ веде проти України на додачу до повномасштабної військової агресії», – прокоментував розширення співпраці очільник Національного банку Андрій Пишний. 

Що передбачає новий договорів між США та Україною?

Як зазначено у прес-релізі НБУ, нова угода передбачатиме реалізацію механізмів обміну інформацією у сфері кібербезпеки та актуальних кіберзагроз. також є і конкретна технічна допомога – розвиток Центру кіберзахисту Національного банку (CSIRT-NBU) та розроблення і реалізація заходів підтримки Національного банку з питань кібербезпеки в банківському та фінансовому секторах України.

Україна запроваджує кібердипломатію. Відповідні зміни пропонує внести у законодавство, що регулює дипломатичну службу, комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації. У тексті закону міститься тлумачення нового для дипломатичної служби України поняття кібердипломатія. Зокрема законодавці вважають що кібердипломатією є комплекс дій та стратегій спрямованих на просування та захист національних інтересів і реалізацію зовнішньополітичних цілей України в кіберпросторі.  також до поняття кібердипломатії пропонують віднести підтримку дипломатичних зносин з іноземними державами їх об’єднаннями та міжнародними організаціями з питань кібердипломатії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *