Тварини під загрозою вимирання – іберійська рись змінила статус

Одна з найрідкісніших кішок у світі більше не під загрозою зникнення

© EPA-EFE/Ismael Herrero Змінити статус ризику вимирання іберійської рисі допомогла ціла низка зусиль, зокрема збільшення популяції тварини, на яку вона полює, відновлення вирубаних раніше лісів як необхідного ареалу її проживання та інші.

Одна з найрідкісніших кішок у світі – іберійська рись – більше не під загрозою зникнення, повідомляє ВВС з посиланням на звіт Міжнародного союзу охорони природи (МСОП).

МСОП, який класифікує види тварин відповідно до рівня їхнього поширення в природі та ризику їхнього вимирання, перемістив іберійську рись з «червоного списку» (види, які вже практично не зустрічаються в дикій природі та близькі до вимирання) до «списку вразливих».

За даними МСОП, популяція цього виду рисі зросла з 62 дорослих особин у 2001 році до 648 у 2022 році. Загальна чисельність молодих і статевозрілих рисів нині становить понад 2,000.

Цей вид тварин родом з Іберійського регіону (Іспанія та Португалія), чим і зумовлена його назва. Згідно з останніми звітами, всього налічується 14 кластерів, де тварини перебувають у стабільному стані та відтворюються. З них 13 в Іспанії та один у Португалії.

Серед причин, заявдяки яким популяція іберійської рисі почала відновлюватися – зусилля природоохоронних органів щодо збільшення чисельності дикого європейського кролика, який також перебуває під загрозою зникнення і на якого полює іберійська рись. Програми зі звільнення сотень рисей з неволі та відновлення кущів та лісів також відіграли важливу роль.

Тим часом учені продовжують відкривати нові види тварин. Наприклад, раніше цього року повідомлялося про виявлення нового виду павуків у Великій Британії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *