Транзит МКС по диску Сонця — фотограф показав унікальні кадри — фото

Рух МКС на тлі активного Сонця: фотограф показав унікальні кадри

Фотограф показав транзит МКС диском Сонця © Miguel Claro 200 зображень зняли приблизно за дві секунди.

Фотограф Мігель Кларо зробив серію знімків, що показують рух Міжнародної космічної станції (МКС) на фоні диска Сонця. Як повідомляє Space.com, знімки фотограф зробив, перебуваючи у Фігейра-да-Фош на північному узбережжі Португалії 2 червня 2024 року.

Загальна тривалість транзиту МКС диском Сонця склала всього 0,54 секунди. На отримане зображення потрапила серія із 200 знімків, отриманих за дві секунди.

Як розповів Кларо, транзит МКС було складно побачити навіть за допомогою спеціальних телескопів, оснащених водневими фільтрами. Йому це вдалося відобразити цей рідкісний момент за допомогою камери Player One Astronomy, Apollo-M Max, із затвором, встановленим на високу частоту кадрів 109 зображень на секунду.

Miguel Claro

Miguel Claro

Кожне зображення фотограф обробляв індивідуально. Цікаво, що на фотографії можна розпізнати окремі конструкції МКС, включаючи її сонячні панелі та модулі. Крім того, на знімку можна роздивитися струмені газу в атмосфері Сонця, плями на зірці, а також кілька протуберанців.

МКС здійснює оберт навколо Землі кожні 90-93 хвилини, перебуваючи на висоті близько 441 кілометра над її поверхнею. Її ширина складає 109 метрів, але, незважаючи на це, вона здається дуже маленькою на тлі гігантського диска Сонця.

Нагадаємо, NASA заявило, що обрало компанію SpaceX для будівництва космічного корабля, який спустить Міжнародну космічну станцію через атмосферу Землі до місця останнього спокою в Тихому океані після того, як МКС буде виведено з ладу у 2030 році.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *