Скільки живуть кішки, залежить від породи — дослідження

Які кішки живуть найменше: дослідження

© unsplash.com/theamazingdjw Розуміння того, скільки років залишилося жити кішці, може допомогти власникам та ветеринарам у прийнятті складних рішень щодо найкращого варіанту лікування, кажуть вчені.

У той час як домашні кішки зазвичай доживають до 18 років, середня тривалість життя представників породи «сфінкс» складає всього 6.8 року, що є найнижчим показником серед кішок будь-якої домашньої породи, пише CNN з посиланням на дослідження, яке провела група вчених із Королівського ветеринарного коледжу (RVC) у Великій Британії та Національного університету Чунг Сін (NCHU) у Тайвані.

Команда вивчила клінічні дані 7,936 кішок, які були зареєстровані у ветеринарів Великої Британії та померли у період з 1 січня 2019 року по 31 березня 2021 року.

На основі цих даних вчені розробили «таблиці смертності» для різних порід кішок, які «прогнозують тривалість життя і ймовірність смерті в різних вікових групах у будь-якій конкретній популяції».

З’ясувалося, що середня тривалість життя кішок у Великій Британії становить 11.7 року, а самки можуть прожити на 1.33 року довше, ніж самці.

Також виявлено, що чистокровні кішки часто живуть менше, як і ті, у яких занадто маленька або занадто велика вага.

Припускається, що коротка тривалість життя кішок-сфінксів пов’язана з кількома захворюваннями, до яких схильна дана порода, виведена в Канаді у 1966 році.

Відсутність шерсті, обумовлена рецесивним геном, означає, що сфінкси краще підходять людям, у яких бувають алергічні реакції на котячу шерсть. Однак гіпоалергенними їх не назвеш: гостру реакцію імунітету можуть спричинити і котячі клітини шкіри.

Раніше ми розповідали, які породи собак живуть найдовше.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *