Роботизовані турелі ШаБля законтрактували для ЗСУ – що про них відомо

Українські військові отримають роботизовані турелі, які допомагатимуть дистанційно знищувати росіян

© Михайло Федоров/Telegram «ШаБля» – це зброя для сучасної війни.

Команда українського кластеру розвитку оборонних технологій Brave1 розробила роботизовані турелі для кулемета «ШаБля».

Їх вперше законтрактували для війська, розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«ШаБля» – це куленепробивна автоматизована система під кулемети, що допомагає бійцям дистанційно знищувати ворога. Саме завдяки дистанційній роботі турель зберігає життя та здоровʼя кулеметників. «ШаБля» – це інновація і приклад зброї сучасної війни. Розробка перейшла зі стартапу в сталий проєкт, який контрактує держава», – уточнив очільник Мінцифри.

Нагадаємо, у Brave1 протестували українську антидронову рушницю. Вона змогла посадити один із найпопулярніших коптерів — Mavic 3.

Також ЗСУ використовують на передовій безпілотний робот Ironclad. Він здатен штурмувати ворожі позиції, проводити розвідку та забезпечувати військових вогневою підтримкою.

Окрім того, Brave1 розробив так званий плащ-невидимку для Сил оборони. Він блокує випромінювання тепла і допомагає українським військовим бути непомітними для російських окупантів.

Команда виготовила автономний безпілотник для пошуку мін. Заявляється, що в середньому він працює у 4 рази швидше за людину.

А наземний робот Sirko може евакуювати поранених із поля бою, а також перевозити вантажі та проводити розвідку ворожих позицій. Він має корисне навантаження до 200 кг і зараз проходить тестування на фронті.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *