Робота РНК стала ще зрозумілішою, вчені відкрили новий механізм сплайсосом

Відкрито ще один молекулярний процес у роботі РНК

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Процес пов’язаний із видаленням з мРНК інтронів, призначення яких на даний момент ще повноцінно не розкрито.

Прямо зараз у вашому тілі мікроскопічні механізми під назвою «сплайсосоми» видаляють із генів деяку кількість «інтронів», щоб РНК, відповідальні за перенесення інформації (мРНК), могли виробляти правильні білки для клітин. Вчені з Каліфорнійського університету відкрили ще одну особливість роботи сплайсосом, що може покращити наше розуміння еволюції різних видів, пише Phys.org.

З’ясувалося, що після того, як сплайсосома завершує сплайсинг мРНК, вона залишається активною і може вступати в подальші реакції з видаленими інтронами.

Відкриття підтверджує, що сплайсосоми здатні повторно вставляти інтрон назад у геном в іншому місці. Раніше вважалося, що сплайсосоми цю здатність не мають, але її вважали загальною характеристикою «інтронів групи II», далеких родичів сплайсосом, які існують переважно у бактеріях.

До слова, нещодавно в США дозвіл на клінічні випробування отримали два нові методи редагування РНК для боротьби з генетичними захворюваннями, що дає надію на безпечніші методи лікування, ніж навіть інноваційні «генетичні ножиці» CRISPR/Cas9, винахідники яких у 2020 році отримали Нобелівську премію.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *