Ритуальні вбивства в Європі — археологи знайшли моторошні поховання періоду неоліту

Ритуальні жертви: вчені знайшли моторошне поховання неолітичних жінок

Археологи знайшли жертовне поховання © microgen / depositphotos Свідчення методу вбивства incaprettamento знайшли у 14 похованнях у Європі.

Вчені заявили, що страшний метод ритуальних вбивств, ймовірно, був поширеною практикою в Європі. Їм вдалося знайти свідчення вбивств методом incaprettamento, коли шию жертви прив’язували до зігнутих за спиною ніг, щоб вона задушила сама себе, у 14 похованнях, створених протягом 2000 років, повідомляє Live Science.

Вчені провели дослідження після повторної оцінки гробниці, знайденої понад 20 років тому в Сен-Поль-Труа-Шато недалеко від Авіньйона на півдні Франції. Гробниця імітує силос або яму, де зберігалося зерно, і в ній знаходилися останки трьох жінок, похованих там близько 5500 років тому.

У новому дослідженні вчені запропонували нову інтерпретацію поховання. Вони вважають, що двох жінок убили навмисно, спочатку зв’язавши їх методом incaprettamento, а потім закопавши їх, поки вони ще були живі. Можливо, це було зроблено у рамках сільськогосподарського ритуалу.

Старший автор дослідження Ерік Крубезі, біологічний антрополог із Університету Поля Сабатьє у Тулузі розповів, що у могилі було багато сільськогосподарської символіки. Над нею розташовувалась дерев’яна споруда, яка під час сонцестоянь розташовувалась на одній лінії із сонцем. Неподалік було знайдено кілька уламків каменів для подрібнення зерна. Це вказує на те, що обряд був пов’язаний із сільським господарством.

Ludes et al., Sci. Adv. 10, eadl3374 (2024)

Ludes et al., Sci. Adv. 10, eadl3374 (2024)

Вчені вирішили дослідити ідею людських жертвопринесень та вивчили ранні гробниці, знайдені по всій Європі. Вони знайшли свідчення 20 вбивств з використанням методу incaprettamento у 14 похованнях епохи неоліту, їх вік оцінюється в 5400-3500 років.

Вони також знайшли документи, що описують наскельні малюнки епохи мезоліту (середньої кам’яної доби) у печері Аддаура на Сицилії, зроблені між 14000 і 11000 роками до нашої ери, які, мабуть, зображують дві людські фігури, зв’язані в манері incaprettamento.

За словами вчених, ймовірно, incaprettamento виник як жертовний звичай у період мезоліту, до появи сільського господарства, а пізніше став використовуватися для людських жертвоприношень, пов’язаних із сільським господарством.

І цей метод був поширений у Європі, причому свідчення існування цієї практики існують у різних місцях від Чеської Республіки до Іспанії. Найраніша з них — гробниця неподалік Брно-Богуниці в Чехії, датована приблизно 5400 роком до нашої ери, а найпізніша — гробниця в Сен-Поль-Труа-Шато, що дозволяє припустити, що ця практика зберігалася понад 2000 років.

Раніше археологи виявили в Італії некрополь бронзової доби, який складається з 22 гробниць. У ньому також зберігалася ціла колекція зброї.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *