Рекорд термоядерного синтезу — реактор JET встановив рекорд вироблення енергії

Термоядерний реактор встановив новий рекорд вироблення енергії

Термоядерний реактор встановив новий рекорд © EUROfusion Але цей рекордний тестовий запуск реактора став останнім.

Термоядерний реактор у Великій Британії встановив свій новий рекорд. Представники проєкту Joint European Torus (JET) заявили про те, що реактор видав 69,26 мегаджоулів тепла всього з 0,21 міліграма палива, що еквівалентно спалюванню двох кілограмів вугілля, повідомляє Live Science.

Це означає, що термоядерний реактор виробив більше енергії, ніж було отримано в результаті будь-якої іншої реакції синтезу досі. Вчені вважають, що такі випробування дозволяють розкрити термоядерний синтез як джерело чистої, практично безмежної енергії.

JET розпочав роботу у 1983 році. Його форма, що нагадує пончик, відома як токмак. Вона дозволяє вченим перетворювати модифіковані атоми водню на гарячу плазму, прискорюючи їх до запаморочливих швидкостей за допомогою магнітного поля. Установка створює необхідні умови для ядерного синтезу — об’єднання двох легких атомних ядер в одне важче, виділяючи при цьому величезну кількість енергії.

За 40 років роботи JET зміг досягти безлічі успіхів у галузі термоядерного синтезу. Наприклад, він став першим реактором, в якому використовували суміш атомів дейтерію (водню з додатковим нейтроном) і тритію (водню з двома додатковими нейтронами) у співвідношенні 50/50. Нині така суміш вважається стандартним термоядерним паливом.

Але новий рекорд став останнім для JET. Його вивели з експлуатації у грудні 2023 року, невдовзі після отримання рекордних значень.

Вчені вже розпочали процес розбирання реактора, який, як очікується, триватиме до 2040 року.

Раніше вчені підтвердили, що реакція термоядерного синтезу змогла дати більше енергії, ніж було витрачено. Крім того, серія статей вказала на повторне нагрівання системи, яке може призвести до горіння плазми, що самопідтримується.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *