Птерозаври отримали новий вид — Ceoptera evansae

Відкрито новий вид птерозаврів юрського періоду

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Рештки тварини знайшли у Великій Британії.

На острові Скай у Шотландії знайдено рештки невідомого раніше птерозавра, повідомила група вчених із Музею природної історії Брістольського університету, Університету Лестера та Ліверпульського університету.

Останки є частковим скелетом однієї особи і містять частини плечей, крил, ніг і хребта. Багато кісток залишаються повністю зануреними у породу, і їх можна вивчити лише за допомогою комп’ютерної томографії.

Команда назвала новий вид Ceoptera evansae: Ceoptera – від шотландського слова Cheò, що означає туман (відсилка до шотландської назви «Острів Туману»), та латинського «птера», що означає «крило». «Еванса» – на честь професора Сьюзен Еванс за анатомічні та палеонтологічні дослідження, зокрема на острові Скай.

«Ceoptera допомагає звузити час кількох важливих подій в еволюції літаючих рептилій. Його поява в середній юрі Великої Британії стала несподіванкою, оскільки більшість його близьких родичів родом з Китаю. Це показує, що просунута група літаючих рептилій, до якої він належить, з’явилася раніше, ніж ми думали, і швидко набула поширення майже по всьому світу», – коментує професор Пол Барретт, науковий співробітник Музею природної історії.

Новий вид птерозавру є частиною клади птерозаврів Darwinoptera. Відкриття показує, що ця клада була значно різноманітнішою, ніж вважалося раніше, і існувала понад 25 мільйонів років, у юрський період – тоді її види поширилися у всьому світі. Тепер вважається, що птерозаври збереглися до пізнього юрського періоду поряд з авіаланами – динозаврами, які у результаті перетворилися на сучасних птахів.

Раніше вчені вперше виявили збережений «прийом їжі» в останках тиранозавра, який загинув близько 75 мільйонів років тому.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *