Продовжити життя можливо, якщо буде здоровий спосіб життя

Люди з генами

© depositphotos/VitalikRadko Дослідники закликають політиків докладати більше зусиль для популяризації здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя здатен компенсувати на понад 60% негативний вплив деяких генів на тривалість життя і додати до нього ще п’ять років, пише The Guardian з посиланням на дослідження групи вчених із Чжецзянського та Единбурзького університетів.

Деякі люди генетично не схильні до довголіття, кажуть вчені. Погіршити ситуацію можуть куріння, вживання алкоголю, неякісна дієта, низький рівень фізичної активності, дефіцит сну.

Дослідники проаналізували дані 353,742 осіб із Біобанку Великої Британії. За ними спостерігали 13 років, упродовж яких сталося 24,239 смертей.

З’ясувалося, що у людей із високим генетичним ризиком більш короткого життя ризик ранньої смерті на 21% вищий у порівнянні з людьми з низьким генетичним ризиком, незалежно від їхнього способу життя. А у людей, які ведуть нездоровий спосіб життя, ймовірність ранньої смерті збільшується на 78%, незалежно від рівня їхнього генетичного ризику.

Нездоровий спосіб життя та слабкі гени більш ніж удвічі підвищують ризик ранньої смерті в порівнянні з людьми з більш вдалими генами та здоровим способом життя.

Дослідники підкреслили, що політика громадської охорони здоров’я, спрямована на покращення здорового способу життя, стане потужним доповненням до традиційної охорони здоров’я та пом’якшить вплив генетичних факторів на тривалість життя людини.

Одне із попередніх досліджень показало, що з віком люди «відсувають» роки, які вважають старістю.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *