Позначка для відео, створеного штучним інтелектом — YouTube вводить маркування реалістичного контенту

YouTube зобов'язав творців маркувати реалістичний контент, створений ШІ

YouTube позначатиме реалістичний контент, створений ШІ © Генерація в Runwayml на запит ZN.UA У випадку з нереалістичними відео такого робити не потрібно.

Відеохостинг YouTube представив новий інструмент у Creator Studio, який зобов’язує користувачів помічати реалістичний контент, створений з використанням генеративних моделей штучного інтелекту або інших інструментів.

У блозі компанії зазначається, що «реалістичний контент» означає, що користувач може легко прийняти його за реальне місце, подію або людину. Відповідна позначка відображатиметься з розширеної версії опису або на передній панелі відеоплеєра.

«Ми не вимагаємо від авторів позначати явно нереалістичний, анімований контент, який містить спецефекти або використовує генеративний штучний інтелект для допомоги у виробництві», — йдеться у повідомленні.

Представники сервісу навели приклади контенту, що потребує відповідної позначки:

  • Використання образу реалістичної людини: цифрова зміна контенту для заміни обличчя однієї людини на іншу або синтетичне створення голосу людини для озвучування відео.
  • Зміна кадрів реальних подій чи місць: наприклад, створення враження, ніби спалахнула справжня будівля, або зміна реального міського пейзажу, щоб він виглядав інакше, ніж насправді.
  • Створення реалістичних сцен: показ реалістичного зображення вигаданих масштабних подій, таких як торнадо, що рухається до реального міста.

У повідомленні також йдеться, що YouTube не зобов’язуватиме творців позначати, що ШІ застосовувався для, наприклад, написання сценаріїв, розробки ідеї відео або створення субтитрів. Не буде маркуватися і явно нереалістичний контент або контент, редагування якого було незначним.

До винятків віднесли:

  • Явно нереалістичний контент, наприклад анімація або поїздка на єдинорозі фантастичним світом.
  • Регулювання кольорів або світлофільтрів.
  • Спеціальні ефекти, такі як розмиття фону або vintage ефекти.
  • Фільтри краси чи інші візуальні покращення.

Нагадаємо, нещодавно Європарламент схвалив текст закону, яким врегульовано питання щодо використання технологій штучного інтелекту. Це один із перших законодавчих актів у світі, який встановлює чіткі межі застосування та відповідні механізми регулювання.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *