Планети з атмосферою – список поповнила суперземля Янссен

Астрономи вперше виявили атмосферу на кам'янистій екзопланеті

Планета, якій дали назви «55 Cancri e» та «Янссен», приблизно вдвічі більша за Землю. © Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Однак поверхня планети настільки гаряча, що там навряд чи може існувати життя, кажуть вчені.

Астрономи вперше виявили за межами Сонячної системи атмосферу на кам’янистій планеті: такий тип планет є найбільш близьким за будовою до Землі, пише Reuters.

Планета, що отримала назву «55 Cancri e» або «Янссен», приблизно в 8.8 раза важча Землі, а її діаметр приблизно вдвічі більший.

Атмосферу на ній виявили за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб». Хоча атмосферне покриття «суттєве», воно далеко не гостинне для людей: температура на поверхні становить близько 1,725 градусів за Цельсієм.

Імовірно, атмосферу постійно поповнюють гази, що виділяються з океану магми.

«Атмосфера, ймовірно, багата на вуглекислий газ або чадний газ, але може також містити й інші гази, такі як водяна пара і діоксид сірки», – сказав планетолог Ренью Ху з Лабораторії реактивного руху NASA.

Янссен розташована в нашій галактиці на відстані 41 світлового року від Землі, у сузір’ї Рака.

Усі відкриті раніше екзопланети, у яких виявили атмосферу – газоподібні, а не кам’янисті. Тому відкриття кам’янистої планети з атмосферою стало прогресом у пошуку землеподібних планет.

Раніше цього року астрономи знайшли схожу на Землю планету, яка може бути заселеною.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *