Планета WASP-12b впаде на свою зірку набагато раніше, ніж думали вчені

Астрономи розповіли про планету у формі яйця, яка незабаром «помре»

Планета незабаром впаде на зірку © NASA Вона спіральною орбітою наближається до своєї зірки.

Астрономи виявили, що гігантська планета, розміри якої вдвічі перевищують Юпітер, рухається спіральною орбітою навколо своєї зірки. Ця траєкторія має привести планету до загибелі, яка відбудеться вже незабаром, за космічними мірками, повідомляє Space.com.

Вчені вже прогнозували, що планета, відома як WASP-12b, зрештою впаде на свою зірку. Але нове відкриття скоротило час, відведений екзопланеті. Попередні дослідження припускали, що WASP-12b загине за 10 мільйонів років, але тепер вчені вважають, що це станеться набагато раніше.

«Згідно з нашими розрахунками, планета вріжеться в зірку [WASP-12] всього через три мільйони років, неймовірно короткий проміжок часу, враховуючи, що вік зірки становить лише три мільярди років», — заявив провідний автор дослідження П’єтро Леонарді з Падуанського університету.

Це може здатися неймовірно довгим проміжком часу. Але за космічними мірками це не так. Зірки, схожі на Сонце, живуть близько 10 мільярдів років, тому три мільйони років – дуже мало.

WASP-12b знаходиться так близько до своєї зірки, що здійснює оберт навколо неї всього за земний день. Через цю близькість планету кваліфікують як гарячий юпітер. Вчені вважають, що температура поверхні зірки досягає 2210 градусів за Цельсієм.

Але це не єдине, що робить планету особливою. Вона зазнає настільки сильних приливних сил, пов’язаних з гравітацією зірки, що її форма нагадує яйце. Цей гравітаційний вплив також видаляє матеріал із WASP-12b, який утворює диск матерії навколо зірки.

WASP-12b відкрили у 2008 році, і тоді вона була найгарячішою відомою планетою. Але в 2018 році вона поступилася цим званням світу, відомому як Kelt-9b. Під час відкриття WASP-12b також була планетою, яка була найближчою до своєї зірки, але зараз це звання носить K2-137b.

Нагадаємо, за інформацією астрономів, 2024 року на небі з’явиться нова зірка – спалах можна буде побачити неозброєним оком.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *