Пересадка нирки свині людині – у США вперше провели революційну операцію

Людині вперше пересадили нирку свині

Людині пересадили нирку свині © Massachusetts General Hospital До цього було проведено експеримент із пересадки серця, але пацієнт помер.

Лікарі з Бостона вперше у світі пересадили нирку свині живій людині. Операцію провели ще 16 березня, пацієнтом став 62-річний Річард Слейман, який успішно одужує, повідомляє Live Science.

«Я бачив у цьому не лише спосіб допомогти собі, а й спосіб дати надію тисячам людей, яким потрібна трансплантація, щоби вижити», — заявив Слейман.

Чоловік страждає на діабет другого типу, а також підвищений артеріальний тиск. 2018 року йому пересадили нирку людини, але через два роки орган почав відмовляти, два роки до цього він знаходився на діалізі. У 2023 році він відновив діаліз, але це спричинило серйозні ускладнення його здоров’я.

Слейману запропонували пересадку свинячої нирки і після консультацій із лікарями він погодився. Нирку надала eGenesis, біотехнологічна компанія, яка розробляє штучні органи, сумісні із людиною. Компанія використовує відому систему редагування генів CRISPR для зміни генів тварин. Для пересадки людині нирки вчені змінили 69 генів свиней.

Слейман пройшов два курси лікування антитілами, які запобігають відторгненню органів, а також отримав препарати, які пригнічують імунітет. Успіх пересадки дає надію, що в майбутньому подібні процедури можуть стати рутинними.

Зазначається, що останніми роками було проведено кілька експериментів із використанням органів генетично модифікованих свиней. У ході одного з них нирку приєднали донору з мертвим мозком, у ході другого – пацієнту з мертвим мозком пересадили дві нирки. У 2022 році було проведено першу трансплантацію серця свині людині, але пацієнт невдовзі помер.

Нещодавно команда хірургів із Нью-Йорка вперше у світі провела пересадку цілого ока людини. Операцію вже називають науковим проривом, хоча поки що гарантій, що пацієнт зможе бачити пересадженим оком, немає.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *