Печінку вирощують у лімфовузлі – вчені США розробили альтернативний орган

У лімфовузлі людини вперше вирощують

© depositphotos/MarkoAliaksandr У разі успішних випробувань новий метод може допомогти тисячам людей, яким не вистачає донорських органів.

Американська біотехнологічна компанія LyGenesis почала клінічне випробування інноваційного методу розробки «альтернативної» печінки для людей, у яких відмовляє власна та яким з різних причин не можуть пересадити донорську – переважно таке трапляється через дефіцит донорських органів, пише Nature.

«Мініпечінку» вирощують у лімфатичному вузлі у верхній частині живота пацієнта з печінковою недостатністю. Туди ввели здорові клітини печінки донора, протягом кількох місяців клітини повинні розмножитися та зайняти лімфатичний вузол, сформувавши структуру, яка зможе виконувати функції фільтрації крові замість хворої печінки.

За словами Майкла Хаффорда, виконавчого директора компанії LyGenesis, людина, яка отримала лікування 25 березня, добре відновлюється після процедури і вже виписана з клініки, при цьому продовжує перебувати під пильним контролем лікарів.

«Це дуже смілива і неймовірно інноваційна ідея», – прокоментувала Валері Гуон-Еванс, фахівець із регенерації печінки з Бостонського університету в Массачусетсі, яка не має відношення до компанії LyGenesis.

Понад 50 тисяч людей щороку помирають у США через хвороби печінки. На останній стадії захворювання рубцева тканина не дозволяє органу фільтрувати токсичні речовини в крові, що може призвести до інфекції або раку печінки.

Пересадка печінки може допомогти, але органів не вистачає: близько 1,000 людей щороку вмирають у США в очікуванні пересадки. Тисячі інших не мають права на пересадку, тому що вони надто хворі, щоби пройти цю процедуру.

Раніше повідомлялося, що живій людині вперше пересадили нирку свині.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *