Пам’ять може погіршитися через рівень кислотності у мозку, заявили вчені

Погіршення пам'яті та психічні розлади можуть бути пов'язані з кислотністю мозку – дослідження

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Вчені сподіваються, що результати їхнього дослідження допоможуть у розробці нових методів лікування.

Дослідники виявили зв’язок між проблемами метаболізму в мозку та цілою низкою нервово-психічних та нейродегенеративних захворювань, наприклад аутизмом та хворобою Альцгеймера, пише ScienceAlert.

Для цього дослідження створили консорціум International Brain pH Project, до якого увійшли 131 вчений із 105 лабораторій у семи країнах.

Досліджуючи зразки цілого мозку тваринних моделей, включно з мишами, щурами та курчатами, деякі з яких були генетично модифіковані для імітації різних нервово-психічних та нейродегенеративних захворювань, команда виявила послідовні зрушення в рівні pH та лактату в мозку.

«Це перше і найбільше систематичне дослідження щодо оцінки рівня pH і лактату в мозку на різних тваринних моделях», – говорить співавтор роботи Хідео Хагіхара, вчений-медик з Університету здоров’я Фуджіта в Японії.

Зазначається, що близько 30 відсотків із 2294 тварин, досліджених на 109 різних моделях, продемонстрували значні зміни рівня pH та лактату. Це означає, що такі порушення характерні для багатьох нервово-психічних захворювань.

У моделях тварин, що представляють депресію, спричинену стресом, діабетом або колітом, спостерігалася стійка картина зниження pH мозку та підвищення рівня лактату.

У моделях аутизму спостерігалися різні реакції: в одних – підвищення pH та зниження рівня лактату, а в інших – протилежна картина.

А у поведінкових тестах команда відзначила сильний зв’язок між високим рівнем лактату та погіршенням робочої пам’яті. При цьому виробництво лактату необхідне для формування пам’яті, тому зниження його рівня також може сприяти дисфункції.

Вчені дійшли висновку, що зміни рН мозку та рівня лактату можуть бути біологічними маркерами нервово-психічних розладів, що супроводжуються порушенням когнітивних функцій.

Майбутні дослідження планують спрямувати на виявлення стратегій лікування, ефективних для різних моделей тварин із змінами рН мозку. Вчені сподіваються, що результати їхніх досліджень допоможуть у розробці індивідуальних методів лікування підгруп пацієнтів зі специфічними змінами в енергетичному метаболізмі мозку.

До слова, раніше інша група вчених заявила, що виявила у мозку людини новий тип сигналу.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *