OpenAI оновила свій чат-бот на основі штучного інтелекту – ChatGPT

Раніше за Google: OpenAI презентувала оновлення AI для GPT-4

© vogazeta.ru Останні досягнення загострюють конкуренцію між компаніями за перевагу в нових технологіях.

OpenAI представила досягнення своєї флагманської моделі штучного інтелекту, посиливши конкуренцію з Google та іншими великими технологічними групами, які прагнуть до прориву в цій галузі, пише Financial Times.

Під час заходу у понеділок стартап із Сан-Франциско так і не представив довгоочікувану нову модель, однак продемонстрував низку вдосконалень своєї моделі GPT-4, зокрема можливість інтерпретації голосу, відео, зображень і коду в єдиному інтерфейсі.

«Оновлення, назване GPT-4o, забезпечує інтелект на рівні GPT-4, але працює набагато швидше і покращує можливості роботи з текстом, зображенням і звуком», — розповіла головний технічний директор Міра Мураті і  продемонструвала голосовий переклад різними мовами в реальному часі.

Як пише видання, після цього акції інструменту для вивчення мов Duolingo впали приблизно на 5%.

Оновлення презентували за день до щорічної конференції розробників Google, на якій, як очікується, буде зроблено низку анонсів, пов’язаних зі штучним інтелектом, що посилить запеклу боротьбу між провідними компаніями за створення моделей, здатних інтерполювати текст, зображення, аудіо та код, а також виконувати певні завдання автономно.

Мураті сказала, що її команда «не має жодного уявлення про те, що робить Google», і що час проведення заходу було обрано випадково. Оновлення, оголошені в понеділок, «змінять парадигму» взаємодії між людьми і машинами, додала вона.

Компанія запропонує свою нову модель безкоштовно.

OpenAI задає темп у перегонах зі створення надпотужних систем штучного інтелекту з моменту запуску свого чат-бота ChatGPT у листопаді 2022 року, а раннє домінування в цій галузі підняло її оцінку до понад 80 мільярдів доларів.

Сем Альтман, співзасновник і генеральний директор OpenAI, заявив, що наступна модель ШІ компанії буде «значно кращою», ніж GPT-4. Очікувалося, що запуск нової моделі буде здійснений у першій половині 2024 року. За словами Мураті, OpenAI, ймовірно, поділиться оновленням GPT-5 «у  якийсь момент в 2024 році», хоча вона не уточнила, коли саме.

Тим часом стартапи, включаючи Anthropic і Mistral, а також великі технологічні компанії Google і Meta, намагаються звузити лідерство OpenAI, розробляючи інструменти ШІ, які можуть виконувати складні завдання і генерувати рядки коду, текст або зображення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *