Обмеження розробки та використання штучного інтелекту — Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо штучного інтелекту

Резолюція Генеральної асамблеї ООН стосується використання ШІ © Генерація в Runwayml на запит ZN.UA Вона стосується просування «безпечних, надійних та надійних» систем ШІ.

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію під назвою «Використання можливостей безпечних, захищених та надійних систем штучного інтелекту для сталого розвитку». Постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що країни світу «вирішили керувати ШІ, і не допустити, щоб він керував людьми».

Ініціаторами ухвалення резолюції виступили США, а її співавторами – 120 країн.

Асамблея закликала всі держави-члени та зацікавлені сторони «утримуватись або припинити використання систем штучного інтелекту, які неможливо використовувати відповідно до міжнародного законодавства у галузі прав людини або які створюють невиправданий ризик для здійснення прав людини».

Там зазначили, що ті ж права, які люди мають оффлайн, повинні бути захищені онлайн, а також протягом усього життєвого циклу систем штучного інтелекту.

У Генеральній асамблеї ООН також визнали «різні рівні» технологічного розвитку між країнами та всередині них, а також те, що країни, що розвиваються, стикаються з унікальними проблемами, намагаючись не відставати від швидких темпів інновацій.

Як зазначає Reuters, резолюція ООН послідувала за серією ініціатив урядів у всьому світі, спрямованих на встановлення рамок розвитку штучного інтелекту. Вони приймаються через побоювання про те, що ШІ може бути використаний для підриву демократичних процесів, шахрайства або призвести до втрати робочих місць.

Так, у листопаді 28 країн підписали декларацію про «катастрофічну небезпеку ШІ». А вже у березні цього року Європарламент схвалив текст закону, яким урегульовано питання використання технологій штучного інтелекту. Це один із перших законодавчих актів у світі, який встановлює чіткі межі застосування та відповідні механізми регулювання.

Нещодавно ZN.UA розпочало публікацію циклу матеріалів про те, як активно програми штучного інтелекту захоплюють світ. Державні політики, закони, суди, юридична практика, міжнародні організації, вищу освіту, медицина, культура та мистецтво, медіа — це сфери, які вже немислимі без використання ШІ. Які ризики та зворотний бік технологій? Чи мають держави контролювати цю сферу, і якщо так, то наскільки?

У першій статті циклу адвокат Сергій Козьяков розповідає про державну підтримку та стримування розвитку штучного інтелекту.

Влітку минулого року ZN.UA запитало українців про їхнє ставлення до штучного інтелекту та рівня взаємодії з технологією. Описуючи отримані результати, Юлія Самаєва констатує, що «Ставлення українців до штучного інтелекту на диво легковажне. Дарма».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *