Новий вид річкових дельфінів — вчені знайшли у Перу останки тварини віком 16 мільйонів років

Палеонтологи знайшли в Перу череп величезного стародавнього річкового дельфіна

Дельфін жив у річках Перу 16 мільйонів років тому © Science Advances Довжина тіла тварини сягала 3,5 метрів.

Вчені виявили скам’янілий череп гігантського дельфіна. Він належав до одного з видів, які, як вважається, «утекли» з океану та почали жити у річках Перу 16 мільйонів років тому. Довжина тіла вимерлого виду досягала 3,5 метрів, що робить його найбільшим видом річкових дельфінів, відомим на даний момент, повідомляє The Guardian.

Провідний автор нового дослідження Альдо Бенітес-Паломіно заявив про те, що відкриття нового виду, який отримав назву Pebanista yacuruna, підкреслює ризики для видів річкових дельфінів, що залишилися. Виявлена тварина належала до сімейства Platanistoidea, яке мешкало в океанах 24–16 мільйонів років тому.

Вчений зазначив, що річкові дельфіни, що вижили, є «залишками дуже різноманітних груп», які, як вважається, залишили океани, щоб знайти нові джерела їжі в прісноводних річках.

Бенітес-Паломіно виявив скам’янілість у Перу у 2018 році, коли ще був студентом. Зараз він працює над написанням своєї докторської роботи в Університеті Цюріха.

Вчений помітив фрагмент щелепи під час прогулянки із колегою. «Щойно я роздивився її, я побачив лунки для зубів. Я закричав: «Це дельфін». Ми не могли в це повірити. Тоді ми зрозуміли, що він не пов’язаний із рожевим дельфіном річки Амазонки. Ми [знайшли] тварину, гіганта, найближчий з нині живих родичів якого знаходиться на відстані 10 000 км у Південно-Східній Азії», — поділився Бенітес-Паломіно.

Він зазначив, що тварина примітна не лише своїми розмірами, а й тим, що вона не має жодного відношення до річкових дельфінів, які зараз населяють води, в яких вона мешкала.

Загальна проблема, з якою стикаються річкові дельфіни, включаючи найближчих родичів скам’янілостей, що нині живуть, плавають у річках Ганг та Інд, — це неминучий ризик вимирання. Бенітес-Паломіно заявив, що основними причинами цього є розвиток міст, забруднення навколишнього середовища та видобуток корисних копалин, які вже призвели до зникнення дельфінів річки Янцзи.

Раніше вчені виявили в Японії останки «дракона», який не був схожим на жодну відому істоту. Він жив на Землі 72 мільйони років тому.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *