Новий тип амфор — вчені зробили несподіване відкриття на кораблі, що затонув — фото

Несподіване відкриття: на місці давньоримської аварії корабля знайшли новий вид амфор

На кораблі, що затонув, знайшли новий тип амфор © Arqueomallornauta – Consell de Mallorca / Universitat de Barcelona / Universidad de Cádiz / Universitat de les Illes Balears Корабель затонув ще у IV столітті.

Вчені провели перший поглиблений аналіз вантажу римського корабля, який затонув у IV столітті та залишки якого було виявлено біля берегів Майорки у 2019 році. В результаті їм вдалося знайти амфори нового типу, повідомляє Arkeonews.

Затонулий корабель Ses Fontanelles був виявлений неподалік одного з найжвавіших туристичних пляжів. Його корпус та вантаж збереглися у відмінному стані.

Сліди аварії корабля були знайдені на відстані 65 метрів від узбережжя недалеко від столиці Майорки Пальми. Дослідники застосували комплексний підхід до вивчення корабля, використовуючи петрографічний аналіз визначення походження амфор, аналіз залишків визначення їх вмісту, і навіть аналіз деревини та рослин у трюмі корабля.

Їм вдалося виявити колекцію керамічних предметів, переважно амфор, які використовувалися для зберігання та транспортування різних об’єктів у вантажному відсіку корабля. Аналіз амфор показав, що корабель, ймовірно, відплив з району Картахени — порту, що знаходиться в районі Піренейського півострова.

За словами вчених, корабель, ймовірно, перевозив вантаж рибного соусу, оливкової олії та вина у чотирьох різних типах амфор. Серед них і тип, який раніше не вдалося знайти.

Варто зазначити, що новий тип амфор виявили тільки на цьому кораблі. Така амфора більша і важча за інші, в основному цей вид використовувався для перевезення рослинної олії.

На амфорах, знайдених після аварії корабля, є написи, звані tituli picti, які вказують на те, звідки походять ці предмети, що вони являли собою і кому належали. І ці написи вказують на те, що творцями амфор були Авзоній та Алунні.

Рибний соус, який перевозив корабель, готувався переважно з анчоусів з додаванням сардин.

Дослідники також ретельно вивчили матеріал, з якого було виготовлено корпус корабля. За їхніми словами, для складання використовувалася твердіша деревина, така як ялівець, олива та лавр, а для виготовлення основних деталей використовувалася сосна. Як наповнювач і захист вантажу від подорожей використовували гілки винограду.

Раніше Марк Холлі, професор підводної археології Північно-Західного університету Мічігану виявив у затоці Гранд-Траверс, рукаві озера Мічиган, доісторичну структуру, яка віддалено нагадує знаменитий англійський Стоунхендж. Вік знахідки оцінюється дев’ять тисяч років.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *