Новий клас життя — вчені знайшли в шлунку людини загадкові обеліски

Вчені знайшли новий клас життя (фото ілюстративне) © Unsplash / National Cancer Institute Вони можуть бути недостатньою ланкою між найпростішими генетичними молекулами і складнішими вірусами.

Вчені, які вивчали бактерії, що живуть у кишечнику людини, виявили абсолютно новий клас вірусоподібних об’єктів. У них не було виявлено послідовностей чи навіть структурних подібностей з іншими біологічними об’єктами, повідомляє Science Alert.

Біолог зі Стенфордського університету Іван Желудєв та його колеги вважають, що їм вдалося знайти не віруси, а зовсім нову групу об’єктів, які можуть допомогти подолати древній розрив між найпростішими генетичними молекулами та складнішими вірусами.

«Обеліски є класом різноманітних РНК, які колонізувалися і залишилися непоміченими в мікробіомах людини і в усьому світі», — заявили дослідники у своїй статті.

Обелісків назвали на честь високосиметричних паличкоподібних структур, утворених скрученими ділянками РНК. Їхній розмір становить лише 1000 символів (нуклеотидів). На думку вчених, ця стислість може бути поясненням того, чому «обелісків» не знайшли раніше.

Разом з тим дослідження вчених ще не пройшло рецензування.

Вчені вивчили 5,4 мільйонів наборів даних опублікованих генетичних послідовностей та ідентифікували майже 30 тисяч різних обелісків. Вони з’явилися приблизно 10% людських мікробіомів, які досліджувала команда.

В одному наборі даних обеліски було виявлено у 50% зразків ротової порожнини пацієнтів. Більше того, різні типи обелісків є у різних частинах нашого тіла.

Вчені також змогли виділити в мікробіомі людини один тип клітин-господарів обелісків – Streptococcus sanguinis. Це найпоширеніший мікроб ротової порожнини людини. Довжина обелісків цих бактерій складала 1137 нуклеотидів.

«Поки що ми не знаємо «господарів» інших обелісків. Розумно припустити, що принаймні деяка частина може бути у бактеріях», — пишуть Желудєв та його колеги.

За словами вчених, всі обеліски містять коди нового класу білків, які дослідники назвали облінами. І «інструкції» щодо створення цих білків займають близько половини генетичного матеріалу обелісків. Оскільки такі білки присутні у всіх обелісках, вони, ймовірно, відповідають за їх реплікацію.

Раніше вчені заявили, що мікроби в кишечнику можуть відігравати певну роль у виникненні соціального тривожного розладу.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *