Нові матеріали — створено голден, товщина якого — один атом

Винайдено матеріал

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Новий матеріал називають «братом» графена.

Вчені з Лінчепінгського університету (Швеція) синтезували матеріал голден (goldene), який, як очікується, вловлюватиме світло, що може бути корисним у сенсориці та каталізі, пише Nature.

Голден – золотистий «кузен» графена, вуглецевого матеріалу завтовшки один атом, який відкрили в 2004 році. З того часу вчені виявили ще сотні таких двовимірних матеріалів. Але особливо складно було створювати двовимірні листи з металів, оскільки їхні атоми завжди прагнули об’єднуватися в наночастинки.

Раніше дослідники вже отримували шари олова і свинцю завтовшки один атом, прилиплі до різних речовин, і створювали золоті листи, затиснуті між іншими матеріалами. Однак, за словами шведського матеріалознавця Ларса Хультмана, його команда створила перший в історії двомірний метал з одного шару атомів, який стоїть окремо.

Тепер дослідники розбираються, чи можна використовувати їхній метод для отримання моношарів інших каталітичних металів, включаючи іридій, платину та паладій.

Раніше вчені створили матеріал «GST467», здатний значно прискорити пам’ять комп’ютера. Він містить германій, сурму та тербій.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *