Модуль Peregrine зіткнувся з критичною втратою палива і не зможе сісти на Місяць

Перший приватний американський місячний модуль не зможе здійснити посадку на Місяць

Модуль Peregrine не зможе здійснити посадку на Місяць © NASA Апарат зіштовхнувся із «критичною втратою палива».

Компанія Astrobotic Technology, яка розробила перший місячний посадковий апарат, що стартував із території США з 1972 року, відмовилася від спроби посадити його на Місяць. Як повідомляє CNN, рішення було прийнято менш ніж через 24 години після старту апарату.

За даними компанії, модуль Peregrine зіткнувся з «критичною втратою палива» через витік, що виник.

Компанія заявила про те, що місія зіткнулася з проблемами, через кілька годин після того, як модуль стартував з космодрому у Флориді. За даними Astrobotic, Peregrine не зміг зайняти потрібну позицію по відношенню до Сонця, ймовірно через проблеми з руховою установкою. І це неправильне становище завадило йому зарядити свої сонячні батареї.

Проблему з акумулятором вдалося вирішити, але компанія не змогла подолати неполадки в роботі рухової установки.

У заяві компанії йдеться, що через витік палива двигуни системи орієнтації посадкового модуля Peregrine, які призначені для точного вирівнювання апарату в космосі, працювали «набагато довше встановленого часу, щоб запобігти неконтрольованому падінню апарату». В Astrobotic також додали, що двигуни зможуть опрацювати максимум 40 годин.

«На даний момент мета полягає в тому, щоб наблизити Peregrine до Місяця, наскільки це можливо, перш ніж він втратить здатність зберігати своє положення, спрямоване на Сонце, і згодом втратить живлення», — повідомляють у компанії.

Тобто потенційна посадка на Місяць, яка запланована на 23 лютого, вже навіть не обговорюється.

Astrobotic також опублікувала фотографію, яку Peregrine зробив у космосі. На ній видно, що обшивка апарату пом’ялася.

Astrobotic/X

Astrobotic/X

Нагадаємо, у серпні Індійська організація космічних досліджень заявила про успішну посадку на поверхню Місяця космічного апарату «Чандраян-3». Після цього прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що Індія має прагнути «нових та амбітних цілей», включаючи висадку астронавтів на Місяць до 2040 року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *