Миші-Франкенштейни — вчені вживили нейрони щурів у мозок мишей

У лабораторії виростили «мишей-Франкенштейнів» з клітинами мозку щурів

Вчені створили в лабораторії «мишей-Франкенштейнів» © Northwestern University Це відкриває нові можливості вирощування донорських органів.

Вчені провели експеримент, який чимось нагадує знамените чудовисько Франкенштейна. Вони з’ясували, що клітини мозку щурів можуть замінити втрачені нейрони у мишей настільки успішно, що можуть дозволити своїм господарям відчувати запах солодощів, повідомляє Live Science.

З’єднання мозку мишей і щурів може здатися на перший погляд дивним, але робота спрямована на створення основи розуміння того, як розвивається мозок ссавців. Робота була проведена Крістін Болдуїн, нейробіологом з Колумбійського університету та її командою. Вона була опублікована в журналі Cell разом з другим дослідженням, проведеним співробітниками Південно-Західного Техаського університету і показує, що клітини мозку щурів, введені в мозок мишам, сприймають сигнали з навколишнього середовища.

Ці клітини розвиваються в ті ж терміни, що й прилеглі клітини мозку миші, взаємодіючи з ними і навіть підлаштовуючи свій розмір відповідно до них.

«Господар контролює як мінімум два аспекти: розмір, а також швидкість розвитку. Це дуже цікаво і припускає, що мікрооточення впливає на швидкість, а також на розмір донорської клітини», — заявив Цзюнь Ву, молекулярний біолог із Південно-Західного медичного центру та провідний автор другого дослідження.

Дослідження, проведене Болдуїн, зосереджено на тому, як формуються мережі в гібридному мозку миші та щура, тоді як дослідження, проведене Ву, більше зосереджено на заміні цілої області мозку трансплантованими клітинами. Ці дослідження можуть призвести до створення інших міжвидових тканин мозку, що допоможе вченим вивчати розвиток мозку та хвороб цього органу, а також потенційно розробити нові методи лікування для людей.

Як зазначила Болдуїн, той факт, що різні нейрони разом сформували мережу і поводилися нормально, дуже багатообіцяючий. Він дає надію на те, що хвороби Паркінсона та Альцгеймера можна буде лікувати за допомогою донорських або вирощених у лабораторії клітин, які замінять хворі клітини у мозку пацієнтів.

До створення подібного донорського мозку ще далеко, але вченим необхідно переконатися, що така трансплантація справді призведе до створення функціонуючих мереж мозку.

Раніше дослідження, проведене групою вчених з Міського університету Гонконгу та Китайського університету Гонконгу, підтвердило наявність дискретного почуття числа у щурів, що є важливою тваринною моделлю для дослідження нейронних основ здібностей та нездатностей до рахунку у людей.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *