Магнітні бурі у травні 2024 – 14 та 15 травня Землю накриє магнітна буря

Ніяк не заспокоїться: Землю знову накрили магнітні бурі

Сонце знову випустило у бік Землі потоки матеріалу © Space.com Але вони не такі інтенсивні, як у вихідні.

На вихідних, 11-12 травня, Землю накрила найсильніша за останні десятиліття магнітна буря. Вона призвела до появи незвичайних червоних північних сяйв у широтах, де вони зазвичай не спостерігаються. Але на цьому обурення геомагнітного поля не закінчуються.

Так, за даними сайту відстеження космічної погоди SpaceWeather, магнітна буря категорії G1-G2 (слабка) накриє Землю 14 травня.

Дані ресурсу Meteoagent свідчать про те, що геомагнітна активність не вщухала. Магнітні бурі накрили Землю ще 10 травня та затягнуться до 15 травня. При цьому, 14 та 15 травня вони будуть слабкими, К-індекс перевищить 6 та 5 відповідно.

Meteoagent

Meteoagent

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *