Магнітні бурі у лютому 2024 — 4 та 5 лютого Землю накриє магнітна буря

Знову штормить: Землю накриє магнітна буря

Сонце знову атакує Землю © Space.com Сонце знову викинуло потік заряджених частинок.

На Сонці відбулося потужне виверження, яке може призвести до магнітної бурі на Землі цими вихідними, повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather.

Зазначається, що на зірці відбувся корональний викид маси (КВМ). Більша його частина пройде повз Землю, але не вся. Хмара плазми досягне нашої планети 4 лютого та викличе слабку магнітну бурю категорії G1.

Дані сайту Meteoagent дещо відрізняються. Згідно з ними, 4 лютого очікуються збудження геомагнітного поля. Слабка магнітна буря накриє Землю 5 лютого, К-індекс перевищить 5.

Meteoagent

Meteoagent

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Нагадаємо, за кілька годин до настання Нового року на Сонці стався найпотужніший за шість років спалах. Він викликав сильну магнітну бурю Землі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *