Магнітні бурі 2024 — 1 та 3 липня Землю накриє магнітна буря

Неспокійний початок місяця: Землю накрили магнітні бурі

Землю знову накрили магнітні бурі © Space.com Сонце знову випустило хмару матеріалу.

Сонце рухається до піку своєї активності, через що воно все частіше викидає спалахи та корональні викиди маси (КВМ). А вони, своєю чергою, викликають магнітні бурі на Землі.

Так, за даними сайту відстеження космічної погоди SpaceWeather, два або три КВМ, які відокремилися від Сонця в останні дні, досягнуть Землі в період з 1 по 3 липня. Найсильніший удар очікується 3 липня, коли планети досягне викиду, пов’язаного з протуберанцем, що виник у південній півкулі зірки. Очікується, що планету накриє магнітна буря категорії G1.

Водночас, за даними сайту Meteoagent, магнітна буря накрила Землю вже 1 липня, К-індекс перевищив 5. Вона входить до низки магнітних бур, які накрили нашу планету, починаючи з 27 червня.

Meteoagent

Meteoagent

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *