Лабораторія Університету Квінсленда почала транслювати експеримент онлайн

Найтриваліший у світі лабораторний експеримент почали транслювати онлайн

© University of Queensland Експеримент триває так довго, що двоє вчених, які працювали над ним, уже померли.

Лабораторне дослідження високов’язких матеріалів, яке триває в Університеті Квінсленда з 1927 року, почали транслювати онлайн, пише IFLScience.

Експеримент почався під керівництвом Томаса Парнелла – першого професора фізики університету. Вчений взяв кам’яновугільний пек (залишок від перегонки кам’яновугільної смоли), нагрів його, помістив у герметичну скляну лійку і три роки чекав, поки речовина набуде форми контейнера.

У 1930 році Парнелл перерізав шток воронки, дозволивши високов’язкій рідині повільно витікати через дно. Перша крапля впала через вісім років після початку експерименту, а ще п’ять впали протягом наступних 40 років. Експеримент триває майже 100 років, ним керує група вчених. Парнелл та його наступник, професор Джон Мейнстон, померли, так і не побачивши закінчення експерименту.

Останній раз крапля падала у 2014 році, а наступне падіння можуть побачити всі охочі на відео, яке транслюють тут.

Є ймовірність, що результати експерименту стануть підставою для перегляду характеристик в’язкості пеку, оскільки на даний момент вони вже не відповідають прогнозам.

Раніше ми розповідали про те, що вченим вдалося «перепрограмувати» мікробів, щоб синтезувати за їхньою допомогою нові речовини.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *