Космічний сигнал з відстані 226 мільйонів кілометрів — зонд Psyche передав на Землю послання

NASA отримало лазерне повідомлення з відстані 226 мільйонів кілометрів

Psyche передав повідомлення з відстані 226 мільйонів кілометрів © NASA Нова система комунікації перевершила всі очікування.

Команда місії Psyche, яку було запущено для вивчення астероїда Головного поясу, тестує нову систему зв’язку. Новий підхід використовує не радіохвилі, а інфрачервоний лазер. Тепер він показав, що може працювати навіть у найвіддаленіших куточках, повідомляє IFLScience.

Повідомлення було відправлено, коли Psyche знаходилася на відстані 226 мільйонів кілометрів від планети. Це в 1,5 рази більше відстані між планетою та Сонцем.

Psyche передавала інженерні дані радіохвилями через мережу далекого космосу NASA. При цьому дані про стан корабля були передані вперше. До цього дослідники отримували тестові повідомлення.

Нове випробування було проведено 8 квітня. Воно показало, що навіть з такої відстані можна завантажувати дані з максимальною швидкістю 25 Мбіт/с. Вчені розраховували отримувати дані на швидкості хоча б 1 Мбіт/с. Отримана швидкість у 10-100 разів вища, ніж при радіопередачі.

Під час попередніх випробувань апарат був набагато ближчим – в межах кількох десятків мільйонів кілометрів від Землі. Тоді вдалося отримати зображення та навіть відео з котом. Технологія вже показує вражаючі результати, але все ще існує кілька проблем, які потрібно вирішити. Наприклад, радіопередачі перешкоджають хмари, а лазерна не страждає від таких проблем.

Надалі команда планує перевірити систему, коли апарат відлетить на відстань, яка у 2,5 рази перевищує відстань від Землі до Сонця. Це максимальна відстань, можлива між нашою планетою та Марсом. Якщо експеримент пройде успішно, надалі можна буде створити мережу обміну даними між планетами.

Нагадаємо, зонд «Вояджер-1», який є рукотворним апаратом, що відлетів на найдальшу відстань від Землі, зміг передати на планету корисну інформацію. Це сталося вперше за півроку, до цього апарат передавав безладну «тарабарщину».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *