Кинути курити — ніколи не пізно, заявили вчені

Відмова від куріння знижує ризик раку в будь-якому віці – дослідження

© unsplash.com/lilartsy Але чим раніше кинеш, тим більше років життя зможеш зберегти, наголошують вчені.

Відмова від куріння в будь-якому віці допомагає знизити ризик розвитку раку, і найбільш суттєві зміни відбуваються після першого десятиліття відмови від шкідливої звички, свідчать результати дослідження, проведеного групою вчених у Південній Кореї, повідомляє The Guardian.

Дослідники проаналізували медичні дані майже трьох мільйонів корейців, які пройшли медичне обстеження з 2002 року, та зареєстрували випадки раку, включаючи пухлини легень, печінки, шлунка та кишечника. У ході дослідження майже 200,000 учасників отримали діагноз раку.

З’ясувалося, що імовірність розвитку раку знизилася вдвічі у людей, які кинули палити щонайменше 15 років тому, порівняно з тими, хто продовжував палити.

У курців, які кинули курити у віці до 50 років, ризик розвитку раку легень знизився на 57% за період спостереження порівняно з тими, хто курив. У тих, хто кинув палити у 50 років і старше, за цей час ризик раку легень знизився на 40%.

Куріння сприяє розвитку як мінімум 15 різних видів раку, що вражають, зокрема, легені, сечовий міхур, шлунок, кишечник, нирки та печінку.

Минулого року уряд України змінив правила оформлення пачок цигарок: з січня 2024 року 65% упаковки має займати попередження про шкоду куріння.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *