Керований ШІ винищувач позмагався із пілотом

У США провели перший бій між винищувачами, одним з яких керував ШІ

© pixabay.com Про переможця не повідомляється.

Збройні сили США провели перший повітряний бій між людиною-пілотом і винищувачем, керованим штучним інтелектом, пише Sky News.

Двобій відбувся у Каліфорнії під час навчань над військово-повітряною базою Едвардс. Зі швидкістю до 1200 миль на годину, два реактивні літаки відпрацьовували як оборонний, так і наступальний сценарії, а також бойові дії в межах видимої відстані. Випробування відбулися у вересні минулого року, однак оголосили про них лише цього  тижня.

Один з літаків був пілотованим, а інший — модифікованою версією F-16 під назвою X-62A, або VISTA (випробувальний літак зі змінним симулятором польоту).

За даними Агентства перспективних оборонних дослідницьких проектів (DARPA), яке проводило випробування, для прийняття рішень щодо теперішніх і майбутніх ситуацій під час польоту алгоритм ШІ покладається на аналіз історичних даних.

У 2020 році так звані «агенти штучного інтелекту» перемогли пілотів-людей у всіх п’яти поєдинках на симуляторах, але технологію потрібно було випробувати по-справжньому — у повітрі.

Пілоти перебували на борту X-62A на випадок надзвичайних ситуацій, однак не перебирали керування.

«Результат являє собою поворотний момент в аерокосмічній історії», — йдеться в заяві DARPA.

Втім, Агентство не повідомило, котрий з літаків переміг у перегонах.

Україна все частіше використовує штучний інтелект у боротьбі з Росією. Як саме українці застосують цю технологію у різних сферах — пишуть світові ЗМІ.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *