Кам’яний попкорн на Марсі — Perseverance знайшов незвичайні камені, чому це важливо — фото

На Марсі знайшли «кам'яний попкорн»: про що це свідчить

Perseverance знайшов кам’яний попкорн на Марсі © NASA Дослідники знаходять дедалі більше доказів, що на Червоній планеті існувала рідка вода.

Марсохід Perseverance прибув на нову локацію на Червоній планеті – Bright Angel. Тут він знайшов незвичайний вид породи, яку вчені називають «кам’яний попкорн». Він є ще одним доказом того, що у минулому в кратері Єзеро існувала рідка вода, повідомляє Science Alert.

Місія Perseverance зосереджена на пошуках слідів життя минулого Марса. Поряд з пошуком скам’янілих слідів життя, ровер також шукає ознаки присутності середовища, яке могло б підтримувати життя. Саме тому він працює у кратері Єзеро, який у минулому був озером.

На 1175 сол своєї місії Perseverance прибув у регіон Bright Angel. Цей регіон є частиною русла річки, яка у минулому впадала у кратер Єзеро. Цей регіон відомий своїми скелястими породами, які є відкладеннями, що заповнили канал, або ще більш древньою породою, оголеною річкою.

Поки Perseverance рухався до Bright Angel, команда місії могла спостерігати кілька світлих камінців вдалині. Але шлях до нового місця призначення був нелегким, ровер зіткнувся з полем валунів, рух яким був настільки складним, що оператори змінили шлях марсохода.

«Ми починали рух паралельно каналу наприкінці січня і досягли досить хороших результатів, але потім валуни стали більшими і численнішими. Якщо раніше понад 100 метрів марсохід міг подолати за один марсіанський день, тепер він міг проїжджати лише десяток метрів за той самий відрізок часу», — заявив заступник керівника відділу стратегічного планування маршруту Perseverance Еван Грейзер.

Деякі з виявлених каменів були заповнені сферами, через що їх назвали «кам’яний попкорн». Скелі також сповнені відкладень, що нагадують мінеральні жили. Вони виникають, коли вода переносить мінерали через породу та заповнює її.

Мінеральні жили часто зустрічаються на Землі, але вони також були виявлені в інших регіонах Марса.

Кам’яний попкорн може вказувати на присутність води в минулому. Як і мінеральні жили, він свідчить, що через цей регіон текла вода.

Наступний крок – визначити, які мінерали є у цьому кам’яному попкорні. Perseverance продовжить рух Bright Angel, проводячи вимірювання по дорозі. Рішення про те, чи візьме він зразок порід для подальшого відправлення на Землю, буде ухвалено на основі цих вимірювань.

Раніше вчені помітили ранкову паморозь, яка з’являється на деяких з найвищих гір Марса. Це гігантські вулкани, висота яких перевищує висоту Евересту втричі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *