Японський модуль SLIM — JAXA зміг отримати перші знімки від апарату — фото

Японський місячний модуль відновив роботу та зробив перший знімок

SLIM зміг повернутися до роботи © JAXA Він сів на Місяць носом.

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) змогло відновити зв’язок зі своїм місячним посадковим модулем SLIM та відновити його роботу. Про це повідомляється в обліковому записі агентства в Х (колишній Twitter).

Там зазначили, що SLIM розпочав дослідження Місяця за допомогою своєї бортової камери МВС (Multi-Band Camera). Він уже встиг зробити перший знімок місячної поверхні.

На нього зокрема потрапив камінь, відомий як «іграшковий пудель». Його спостерігали поряд із зондом раніше.

SLIM (скорочення від Smart Lander for Investigating Moon) — це космічний апарат, покликаний продемонструвати технології, необхідні для м’якої посадки на Місяць. Його запустили у вересні минулого року разом із рентгенівським космічним телескопом XRISM, який вийшов на низьку навколоземну орбіту.

SLIM досяг місячної орбіти на Різдво, а потім здійснив історичний спуск на поверхню Місяця 19 січня. Але все пішло не зовсім за планом. Оператори SLIM не змогли підтвердити його статус одразу після приземлення та зрештою визначили, що його сонячні панелі не виробляють електроенергію.

Пізніше маленький місяцехід, який прилетів на Місяць разом із модулем, зробив його знімок. Він показав, що SLIM опустився на поверхню супутника Землі носом.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *