Як знайти високорозвинених інопланетян – концентрація кисню на планетах може вказувати на технології

Рівні кисню на екзопланетах можуть

Вчені розповіли про ознаки присутності високотехнологічних цивілізацій на планетах © Европейская Южная Обсерватория Цей газ може вказувати не лише на життя на планетах.

Вчені вже кілька десятиліть намагаються знайти ознаки, що вказують на існування життя на інших планетах. Але поступово вони розширили поле для пошуку та шукають ознаки не лише життя, а й розвинених технологій.

І це зрушення фокусу дозволяє по-іншому поглянути на одну з ключових ознак наявності життя, яким ми його знаємо: кисень. Його присутність виходить далеко за межі біології і стосується передових технологій космічного масштабу, повідомляє Earth.com.

Адам Франк з Рочестерського університету та Амедео Бальбі, доцент кафедри астрономії та астрофізики Римського університету Тор Вергата у новому дослідженні вирішили заглибитись у цей зв’язок.

Інопланетні технологи та сліди кисню

Дослідження вчених підкреслило зв’язок між атмосферним киснем та появою передових технологій. Умови на планеті можуть бути свідченням присутності розумного життя на них, що розвиває технології.

«Ми готові знайти ознаки життя в інопланетних світах. Але як умови на планеті говорять про можливості розумного, технологічного життя?», — заявив Франк.

«У нашій статті ми досліджуємо, чи буде якийсь склад атмосфери сумісний із наявністю передових технологій. Ми виявили, що атмосферні вимоги можуть бути дуже суворими», — додав Бальбі.

Концепція техносфери

Вчені представили концепцію «техносфери» — широких областей передових технологій, які випускають унікальні сигнали або «техносигнатури». Вони свідчать про присутність позаземного розуму.

За словами вчених, кисень не лише життєво важливий для дихання та обміну речовин у багатоклітинних організмах, але також необхідний для появи вогню – наріжного каменю технологічних цивілізацій.

На Землі еволюція технологій залежала від можливості використовувати горіння на відкритому повітрі – процес, у якому паливо та окислювач, зазвичай кисень, об’єднуються, утворюючи вогонь. І процес спалювання грав ключову роль у розвитку індустріальних суспільств.

Технологіям потрібен вогонь, якому потрібен кисень

Вчені дослідили історію Землі та з’ясували, що контрольоване використання вогню та подальші досягнення металургії стали можливими лише тоді, коли рівень кисню в атмосфері досяг і перевищив 18%.

Це означає, що тільки на планетах з високою концентрацією кисню можуть розвинутися техносфери, здатні залишати техносигнатури, що виявляються.

Цікаво, що рівні кисню, необхідні для біологічної підтримки складного життя та інтелекту, нижчі, ніж ті, що необхідні для технологій. Таким чином, хоча вид може еволюціонувати у світі з дефіцитом кисню, малоймовірно, що він перетвориться на технологічний вид.

Киснева пляшкове горлечко

Тобто, високі концентрації кисню є необхідною умовою існування технологічного виду. Без цього решта умов може збігтися, але технологічний прогрес залишається недосяжним.

«Наявність високого вмісту кисню в атмосфері схожа на голечко пляшки, що вам потрібно подолати, щоб створити технологічний вид. Решта може працювати, але якщо в атмосфері немає кисню, у вас не буде технологічного виду», — каже Франк.

Застосування та подальші дослідження

Франк наголошує, що необхідно зосередитися на планетах з високим рівнем кисню, оскільки їхні атмосфери можуть бути важливими індикаторами виявлення техносигнатур.

«Націлювання на планети з високим рівнем кисню має бути пріоритетним, тому що наявність або відсутність високого рівня кисню в атмосферах екзопланет може бути основним ключем до пошуку потенційних техносигнатур», — заявив Франк.

Бальбі ж наголосив на важливості правильної інтерпретації таких відкриттів. Він підкреслив величезні наслідки відкриття розумного, технологічного життя на іншій планеті та важливість скептичного ставлення до техносигнатур планет з недостатньою кількістю атмосферного кисню.

Раніше вчені заявили про те, що у Всесвіті можуть існувати планети, схожі на гігантське очне яблуко. Поява цих небесних тіл пов’язані з припливно-відливними явищами.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *