Як виглядає Сонце поблизу – апарат Solar Orbiter записав вражаючий ролик – відео

«Пухнасте» Сонце: космічний апарат зняв вражаюче відео нашої зірки

Апарат ESA записав відео з поверхнею Сонця © European Space Agency На ньому можна побачити нитки плазми у найдрібніших деталях.

Апарат Європейського космічного агенства (ESA) Solar Orbiter зняв вражаюче відео Сонця. На ньому наша зірка виглядає так, як ніколи раніше, повідомляє Science Alert.

На ньому помітні перисті, схожі на волосся, структури, що складаються з плазми. Вони слідують за лініями магнітного поля в нижніх шарах атмосфери Сонця, коли воно переходить у набагато гарячішу верхню корону.

Під час зйомки відео Solar Orbiter був на відстані приблизно третини дистанції між Землі і Сонцем. Відео було знято 27 вересня 2023 року.

В ESA розповіли, що температура найяскравіших областей на відео сягає приблизно мільйона градусів за Цельсієм. Холодніший матеріал виглядає темнішим, оскільки поглинає радіацію.

Сонце виглядає пухнастим через так званий «корональний мох». Він зустрічається навколо сонячних плям, де магнітні умови сильні та формуються великі корональні петлі. Мох настільки гарячий, що більшість існуючих інструментів не може його зафіксувати. Він простягається на два шари атмосфери: хромосферу та корону.

Спікули – це високі газові шпилі, які тягнуться вгору від хромосфери Сонця. Їхня висота може досягати 10 тисяч кілометрів.

На відео можна побачити також корональний дощ. Він складається з матеріалу, температура якого набагато нижча, ніж у решти сонячної поверхні. Дощ складається зі згустків плазми вищої густини, які падають назад до Сонця під дією гравітації.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *