Як виглядає реактор Фукусіми — опубліковані перші фотографії — фото

«Бурульки» та «грудки»: отримані перші фото з реактора Фукусіми

© TEPCO Через 13 років після катастрофи проводиться операція з очищення.

Компанія Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO) проводить операцію з очищення ядерного реактора АЕС Фукусіма в Японії, на якій 2011 року сталася аварія. У березні 2024 року за допомогою роботизованих систем вдалося отримати зображення реактора та розглянути, що відбувається всередині, повідомляє NV.

TEPCO використала роботів для дослідження активної зони та розплавленого ядерного палива. Надалі це має полегшити операції з його видалення. В результаті вдалося отримати зображення, які показують «бурульки» та «грудки», які з’явилися в результаті остигання розплавлених металів.

TEPCO

TEPCO

Процес виведення з експлуатації АЕС Фукусіма продовжується, важливою віхою на його шляху було скидання переробленої води в Тихий океан, яке отримало неоднозначні оцінки.

Нагадаємо, 11 березня 2011 року в Японії стався землетрус магнітудою 9,0. Понад 20 тисяч людей загинули або зникли безвісти, ще сотні тисяч позбулися будинків. Три реактори на АЕС «Фукусіма-1» розплавилися, з околиць електростанції було евакуйовано понад 100 тисяч людей.

За кілька років міністр охорони навколишнього середовища Японії заявив, що оператору зруйнованої АЕС «Фукусіма-даїчі» доведеться скидати величезну кількість забрудненої води з майданчика прямо в Тихий океан. Резервуар сховища зможе стримувати радіоактивну воду лише до 2022 року.

А 13 лютого 2021 року, всього за місяць до трагічної річниці аварії, біля берегів японської Фукусіми стався сильний землетрус із попередньою магнітудою 7,1.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *