Хвороби ШКТ планують лікувати таблеткою MiGUT, яку розробили вчені МТІ

Діагностика ШКТ без болю: вчені розробили пристрій-пігулку

© unsplash.com/julientromeur Розробники порівнюють інновацію з електрокардіограмою, яка відстежує електричну активність серця.

Учені із Массачусетського технологічного інституту (США) розробили пристрій MiGUT у вигляді таблетки для безболісного моніторингу якості роботи кишечника і діагностування його хвороб, зокрема гастропарезу, пише New Scientist.

Всередині капсули – 25-сантиметрова стрічка з електродами, яка розгортається при потраплянні в кишечник. 

Тестування пристрою на живих свинях показало, що капсула та розгорнута стрічка можуть проходити через шлунково-кишкову систему, не спричиняючи закупорок.

Прикріпившись до стінки шлунка свині на кілька днів, MiGUT успішно відстежував електричну активність шлунка під час сну, бадьорості та прийомів їжі.

Очікується, що пристрій також зможе забезпечувати лікування кишкових захворювань за допомогою електричної стимуляції. 

Нещодавно розробники отримали підтримку від уряду США на суму понад 65 мільйонів доларів.

Минулого року вчені з Массачусетського технологічного інституту, Університету Західної Вірджинії та компанії Celero Systems заявили про розробку капсули розміром із таблетку, яка після ковтання здатна відстежувати життєві показники людини, перебуваючи у її шлунково-кишковому тракті. Її розробили, зокрема, для пацієнтів з апное.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *