Хвіст у людини перестав рости у зв’язку з механізмом ДНК, заявили вчені

Чому у людей немає хвостів? Вчені знайшли відповідь у механізмі ДНК

© unsplash.com/hdbernd Люди та наші найближчі родичі-примати – людиноподібні мавпи – розпрощалися з хвостами близько 25 мільйонів років тому.

Те, що у предків сучасних людей перестали рости хвости, вчені тривалий час пов’язували з переходом до двоногості, але про генетичні чинники, що викликали безхвостість приматів, було відомо мало. Наразі вчені встановили, що втрата хвоста пов’язана з коротким фрагментом ДНК під назвою «Alu-елемент», пише CNN.

Вчені виявили фрагмент Alu в регуляторному коді гена, пов’язаного з довжиною хвоста, під назвою TBXT. Alu також відноситься до класу «стрибаючих генів» – генетичних послідовностей, здатних змінювати своє місце розташування в геномі і викликати або скасовувати мутації.

У якийсь момент у далекому минулому у предків гоміноїдів (людиноподібних мавп та людей) елемент Alu AluY «перестрибнув» у ген TBXT. Порівнявши ДНК шести видів гоміноїдів та 15 негоміноїдних приматів, вчені виявили AluY лише у геномах гоміноїдів. Щоб підтвердити гіпотезу, вчені чотири роки експериментували з мишами, і вставки Alu до генів TBXT призвели до зміни довжини хвостів гризунів.

До цього дослідження існувало багато гіпотез про те, чому гоміноїди стали безхвостими, найбільш поширені з яких пов’язували безхвостість з вертикальною поставою та еволюцією двоногого ходіння, говорить провідний автор дослідження Бо Ся, науковий співробітник Обсерваторії регуляції генів та головний дослідник в Інституті Броуда Массачусетського Гарвардського університету.

Але щодо з’ясування того, як саме люди та людиноподібні мавпи втратили хвости, то «раніше не було висунуто гіпотез», – сказав Ся. Він стверджує, що відкриття його команди – перший випадок, коли було запропоновано генетичний механізм.

Оскільки хвости є продовженням хребта, результати дослідження можуть мати значення для розуміння вад розвитку нервової трубки, які можуть виникати під час розвитку плода, кажуть вчені.

Раніше японські вчені з Університету Кейо створили для людей роботизований хвіст, щоб допомагати їм балансувати.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *