Гробниця з розписними стінами – археологи знайшли в Єгипті поховання віком 4300 років

Археологи знайшли в Єгипті гробницю жриці та чиновника, прикрашену багатими розписами

На стінах були намальовані сцени із повсякденного життя © Egypt ministry of tourism and antiquities Її вік оцінюється у 4300 років.

Археологи виявили в Єгипті гробницю, стіни якої були покриті розписами, що ілюструють повсякденне життя. Вона знаходиться в Дахшурі, місці з царськими пірамідами і великим некрополем, що знаходиться на відстані близько 33 кілометрів від Каїра, повідомляє Live Science.

Гробниця виконана із сирцевої цегли та відома як мастаба. Це прямокутна споруда з плоским дахом і похилими сторонами. Усередині команда археологів виявила стіни, розписані сценами із життя Стародавнього Єгипту. Зокрема, на них були зображені віслюки, що молотять зерно топчучи його, кораблі, що пливли річкою Ніл, та товари, які продавали на ринку.

Ієрогліфічні написи на стінах гробниці говорять про те, що в ній лежить Сенеб-Неб-Аф і його дружина Ідет. Ідет була жрицею Хатхор — богині неба, пов’язаної з чуттєвістю, материнством і музикою, — а Сенеб-Неб-Аф обіймав кілька посад у царському палаці, пов’язаних з управлінням орендарями.

Як розповів керівник розкопок, археолог Німецького археологічного інституту Стефан Зайдльмайєр, важко сказати, чим саме займався Сенеб-Неб-Аф. Сусіднє місто знаходилося під контролем палацу, можливо, він вирішував, хто може там жити, і відповідав за управління засобами громади.

За словами Зайдльмайєра, пара жила наприкінці п’ятої або на початку шостої династії, близько 4300 років тому. У той час в Єгипті ще будувалися піраміди, але вони були меншими від тих, що були побудовані при четвертій династії в таких місцях, як Гіза. Датування гробниці провели на основі стилю та змісту написів, дизайну мастаби та стилю кераміки.

Раніше археологи виявили в Італії некрополь бронзової доби, що складається з 22 гробниць. У ньому також зберігалася ціла колекція зброї.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *