Гігантська пляма на Сонці — сонячну пляму зміг роздивитися навіть марсохід — фото

Видно навіть із Марса: на Сонці з'явилася гігантська пляма, і вона спрямована на Землю

Пляму зміг роздивитися марсохід NASA © NASA Плями використовуються визначення фази сонячного циклу.

На Сонці з’явилася пляма, така велика, що її було видно навіть з поверхні Марса. Більше того, її можна роздивитися і з Землі, повідомляє Space.com.

Гігантська група сонячних плям під позначенням AR3576 простягається на 200 тисяч кілометрів і містить щонайменше чотири темні ядра. Кожна з них більша за Землю. І знімок цієї плями зміг зробити марсохід Perseverance.

Групу можна розглянути і з Землі неозброєним оком. Але варто пам’ятати, що для спостережень за Сонцем потрібні окуляри, які допоможуть захистити очі від небезпечного випромінювання.

Сонячні плями – це темні, холодніші області поверхні Сонця, які можуть викидати спалахи і корональні викиди маси (КВМ).

Частоту виникнення та інтенсивність сонячних плям можна використовувати для визначення рівня сонячної активності у будь-який момент 11-річного циклу. У міру наближення до сонячного максимуму – найвищого рівня активності – такі регіони сонячних плям, як AR3576, з’являються все частіше.

Ця сонячна пляма вже викинула безліч спалахів класу М. За прогнозами Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA), вона також може стати джерелом спалахів класу Х – найсильнішого з тих, що їх викидає Сонце.

Сильні сонячні спалахи можуть супроводжуватись КВМ. Коли вони обрушуються Землю, можуть порушувати магнітосферу нашої планети, викликаючи магнітні бурі. А це, своєю чергою, викликає яскраві полярні сяйва.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *